Znáte hřbitov bláznů? Jedná se o nejděsivější místo Čech

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Skrývá se za železnými vraty v Bohnicích a při vstupu na vás hned dýchne ponurá a zvláštní atmosféra. Hřbitov bláznů je plný hrobů bez náhrobních kamenů, a tak si dnes můžeme jen domýšlet, kdo ve skutečnosti na hřbitově leží pochovaný.

Hřbitov bláznů byl určený pro vyvrhele společnosti

Leží zde nespočet pacientů z nedaleké psychiatrické léčebny, vrazi, násilníci a oběti první i druhé světové války. Osudy obětí vysvětlují celkovou ponurou atmosféru, která se line už od velkých kovových vrat i kolem polorozpadlých zdí. Nejsou zde náhrobní kameny, a tak se po celém hřbitově rozpínají jen hroby — vyřádkované jeden vedle druhého.

Jeden příběh z mnoha

Mezi násilníky, vrahy, choromyslnými a blázny leží také vrah, o němž se psalo ve všech novinách. Ten totiž v roce 1933 zabil násilnou smrtí prostitutku Otýlii Vranskou. Její tělo na kusy rozřezal a poslal rodině poštou v kufru.

Ponurá atmosféra láká turisty i lovce duchů

Strašidelná a ponurá atmosféra je hlavním lákadlem všech lovců duchů i turistů, kteří milují tajemná prostředí. Lidé mají z tohoto místa spoustu záznamů s výkyvy teplot i elektromagnetických vln. Podle lovců duchů za tyto výkyvy mohou duše zemřelých. Ti na svých hrobech prý čekají, zda je přijde někdo oplakávat. To se u násilníků, vrahů i psychicky nemocných mrtvých nikdy nestalo – a zřejmě už ani nikdy nestane.

Hřbitov bláznů během let zchátral

Padesát let byl uzamčený, a tak postupně chátral a zdi i hroby zarostly plevelem a břečťanem. Děsivá atmosféra je podpořená také zvláštními jevy, kdy se při vstupu do hřbitova z ničeho nic vybije baterie na vašem telefonu či fotoaparátu. Časté změny teplot, zvláštní pocit i děsivé zvuky linoucí se celým hřbitovem. To vše můžete v Bohnicích na hřbitově bláznů potkat.

V 80. letech se tento hřbitov stal také místem pro pořádání nejrůznějších rituálů. Čarodějnictví i satanistické rituály tak mají své místo, kde díky zvláštní atmosféře i děsivé minulosti mají milovníci temných sil ten nejlepší základ rituálů.

Zdroje: travelking.cz, novinky.cz, kudyznudy.cz, wikipedia.org

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu