Žena za svůj život porodila 69 dětí! Drží tak světový rekord

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pokud se řadíte mezi rodiče, pak jistě víte, jak náročný porod může být. Představte si, že se staráte o tolik dětí, jako tato žena, která drží světový rekord v počtu porozených dětí. Má totiž neskutečných 69 potomků, a tak je často označovaná jako nejplodnější žena světa.

Tento neuvěřitelný světový rekord drží žena z Ruska, která porodila 69 dětí během let 1725–1765. Řeč je o nejplodnější ženě světa, která se jmenuje Valentina Vasiljevová.

Guinessova kniha rekordů

S takovým počtem porodů si Valentina jistě zaslouží být zapsaná do Guinessovy knihy rekordů. Žen s velkým počtem porozených dětí je na světě mnoho – na druhém místě je například Leontina z Chile, která porodila 58 dětí.

Většinou se Valentině narodila dvojčata

Aby vůbec mohla během čtyřiceti let porodit téměř sedmdesát dětí, nebylo možné je rodit po jednom. Šestnáctkrát porodila dvojčata. Celkem tedy zažila dvacet sedm porodů, při kterých přivedla na svět neskutečný počet dětí.

Extrémně plodná matka, nebo otec?

S největší pravděpodobností došlo k tomuto rekordu souhrou páru, kdy byl každý z nich extrémně plodný. Její muž se narodil v roce 1707 a zemřel roku 1782. S největší pravděpodobností byl právě on ten, kdo měl v genech zakódovaná vícerčata. Fakt, že za rekordem stojí především muž, potvrdila i jeho druhá žena, která mu porodila celkem osmnáct dětí. Mezi nimi byla dokonce i dvakrát trojčata.

Prvenství mezi nejplodnějšími muži však stále drží známý sultán z Maroka, který na počátku 18. století zplodil neuvěřitelných 888 dětí. Ten měl však kolem sebe mnoho žen, které mu potomky rodily.

Zdroj: bbc.com, guinnessworldrecords.com

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu