Zajímavá fakta o tragicky zesnulé legendě NBA, Kobe Bryantovi

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kobe Bryant byl bezpochyby jedním z nejlepších basketbalistů, co kdy hrál v zámořské NBA. Prakticky celou svou kariéru strávil v klubu Los Angeles Lakers, kde posbíral i největší úspěchy své kariéry. S výběrem USA pak navíc zvítězil i na olympijských hrách v Pekingu a v Londýně. My se však dnes nebudeme zabývat podrobnými statistikami jeho kariéry, ale podíváme se na pár zajímavostí, které zase nejsou tak známé.

Kobe vyrůstal v Itálii

Jako jeden z mála špičkových hráčů hrajících v NBA vyrůstal Kobe Bryant v Itálii, kam se s rodinou přestěhoval jako dospívající. Právě proto mluvil Kobe velice dobře italsky, což sice v zápasech NBA tolik využít nemohl, ovšem na Apeninském poloostrově se mu tato dovednost velmi hodila. Chtěl totiž co nejrychleji zapadnout mezi spoluhráče v týmů a také ve škole, tím pádem mu italština nedělala absolutně žádný problém.

Znáte jeho prostřední jméno?

Prostřední jméno Kobe Bryanta budou znát pouze praví basketbaloví fanoušci, protože není zapsáno v žádných oficiálních dokumentech. Nevyskytuje se ani v rodném listu. Jeho otci se totiž přezdívalo Jelly Bean, a tak si Bryantovi rodiče řekli, že bylo dobré, aby měl Kobe také prostřední jméno. Už se však neobtěžovali s oficialitami a malému Koby Bryantovi jednoduše dali jméno Bean.

Bryant byl vynikajícím studentem

Mnozí lidé si myslí, že profesionální sportovci nejsou příliš inteligentní lidé. Kobe Bryant byl však vynikajícím studentem po celou dobu školních let. Ačkoliv upřednostnil NBA před univerzitou, nemusel se za své výsledky ve škole vůbec stydět, protože patřil vždy k premiantům. Už na střední škole se také ukázalo, že bude Kobe patřit k největším hvězdám své doby. Ve třídě musel být vždy středem pozornosti a školní dav ho doslova miloval.

Kobe měl nazpívat rapovou písničku

Příběh, který se váže k seznámení s jeho ženou Vanessou. V roce 1999 byla Vanessa na střední škole a příležitostně vystupovala jako komparz v různých videoklipech. A právě tímto způsobem se seznámila se svým nastávajícím. Kobe měl totiž rapovat jeden song, takže se vypravil do hudebního studia, kde potkal svou nastávající ženu Vanessu. Písnička se sice nikdy nenatočila, avšak manželství obou zmíněných vydrželo.

Nevyhnul se mu ani sexuální skandál

I když bylo manželství Bryantových šťastné, dva roky potom, co si řekli své ano, byl Kobe obviněn ze znásilnění. V tu dobu patřil k nelepším hráčům na světě, a tak byl z celé aféry patřičný skandál. V roce 2003 byl obviněn ze sexuálního obtěžování personálu na hotelu v Coloradu. V jednu dobu mu dokonce hrozilo doživotní vězení, avšak nakonec celá aféra skončila velice tučným mimosoudním vyrovnáním. Nikdy už se nedozvíme, zda se jednalo o připravený spor, nebo zda skutečně Kobe neovládl své vášně.

Kobe Bryant zůstane nesmazatelně zapsán v pamětech jako jeden z nejlepších hráčů NBA a amerického národního týmu všech dob. Jako jeden z mála navíc dokázal svou slávu ovládnout a nepropadnout lehkým děvám a lákavému alkoholu. I když mělo jeho manželství s Vanessou pár krizí, všechny úspěšně přestáli a žili spolu šťastně až do jeho smrti. Čest jeho památce.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu