Žádné hračky, sprcha jednou ročně, jídlo jednou denně a děti připoutané k postelím řetězy

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Na linku 911 volá rozrušené děvče. Představí se jako Jordan Turpin a drmolí, že nechodí moc ven, že nezná ulice ani nic jiného. Operátorka ji usměrní a Jordan pokračuje. Rychle ze sebe chrlí, že jich v domě bydlí celkem 15 a rodiče jsou k nim hrubí. Mučí je a dvě její malé sestry spoutali řetězy. Připoutali je řetězy k postelím.

Utekla, aby zachránila sourozence

Tím ale hovor nekončí. Na otázku, zda někdo nepotřebuje lékařskou pomoc, dívka odpovídá, že si není jistá. Žijí prý ale v takové špíně, že z toho občas nemůže dýchat. Naposledy se koupala před rokem, občas si alespoň umyje vlasy a obličej.

Ani tím však šokující telefonát nekončí. Na operátorčinu otázku, zda někdo v domě užívá nějaké léky, dívka odpovídá, že neví, co to léky jsou. V hovoru zazní i to, že děti nechodí do školy, ale nemají ani domácí výuku, ačkoli jejich matka všem tvrdí, že ano. Případně udává, že děti chodí do soukromé školy. O matce ještě uvede, že toho o ní moc neví, že je nemá ráda a nikdy s nimi netrávila čas.

Tento hovor není pubertálním testováním linky, Jordan Turpin si nedělá srandu a ani si nic nevymýšlí. V polovině ledna 2018 sebrala veškerou odvahu, popadla mobil a utekla oknem z domu. Jakmile se dostala dostatečně daleko, vytočila právě 911, jediné číslo, které vytočit šlo.

Reálný dům hrůzy

Jen krátce nato vstupuje do domu v kalifornském Perrisu policie. To, co nalézají, šokuje i sebevíc zkušené policisty. Přesně takto si lidé s trochou empatie mohou představovat dům hrůzy.

Čtěte také: Může se stát kanibal vegetariánem? Meiwese, který zabil a snědl jiného muže, znechutila jatka.

Na zemi se válejí snad tuny věcí, mezi nimi i hromady odpadků, které jsou poházené volně po prostoru i nacpané do všech možných spár. Dětské pokoje vedle toho působí prázdně, až vybydleně. V nich se ale nachází něco daleko horšího.

V zatemněných místnostech se nacházejí děti, spousta dětí ve zuboženém stavu. Tři z nich jsou připoutány k posteli. Všechny jsou tak podvyživené, že vyšetřovatelé všem hádají věk pod 18 let. Ve skutečnosti je však sedm dětí starších. Nejstarší má 27 let a váží sotva 37 kilogramů. Nejmladšímu jsou 2 roky.

Jako rodiče naprosto selhali

Zatímco děti pobývají několik týdnů v nemocnici, probíhá vyšetřování a sbírání důkazů proti Davidu (*1961) a Louise (*1968) Turpinovým, rodičům všech vězněných dětí. Ukazuje se, že oba své děti nejen drželi doma, ale také je mlátili a škrtili. Svazovali je a později poutali řetězy, s nimiž vykonávaly potřebu i základní hygienu. Jíst jim dávali jen jednou denně, sprchovat se mohly jednou ročně.

Ačkoli všem, kdo se ptal, tvrdili, že děti vzdělávají, naopak je drželi stranou i od základních informací. Některé z nich tak ani netuší, k čemu slouží záchranáři a policie. Děti nemohly mít žádné kamarády a ven se dostaly jen zcela výjimečně.

Sexuálně zneužívaná matka trápila vlastní děti

Příbuzní při vyšetřování uvádění, že Louise jako dítě zneužíval její dědeček z matčiny strany a její matka za to dostávala zaplaceno. Louise se s Davidem seznámila již ve svých deseti letech a v šestnácti se za něj provdala. První z dětí Turpinových se narodilo v roce 1988, když jí bylo dvacet let, poslední v roce 2015. Celkem porodila deset dívek a tři chlapce.

Zda začali s manželem děti týrat hned, není jisté. Když však v roce 2010 opustili své tehdejší bydliště, sousedé našli v domě výkaly, spoustu odpadků a postele s provazy. Přestěhovali se právě do Kalifornie, kde si sousedé všímali toho, že jsou děti úplně zakřiknuté. Na Facebooku vedli Turpinovi ukázkový život velké rodiny, což mělo zmást hlavně příbuzné, kteří je chtěli čas od času navštívit. To samozřejmě nešlo.

Nepřehlédněte: Bombers Row: jak trávila svůj čas ve vězení skupinka přátel složená z nejhorších bombových útočníků v USA?

Manžele Turpinovy soud poslal do vězení na doživotí, a to za 14 trestných činů. Oba se během vyšetřování ke všemu přiznali. Podmínečně propuštěni mohou být nejdříve po 25 letech. O některých dětech byly na začátku letošního roku zveřejněny zprávy, že se zapojily do běžného života. Chodí do práce/školy a žijí ve vlastním bytě. Nezletilé děti byly umístěny do pěstounské péče.

Autor: Veronika Rybenská
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu