Vykoupení z věznice Shawshank je filmová legenda. Prozraďme si pár zajímavých faktů

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pokud si projedete nejoblíbenější a zároveň nejlepší filmové snímky v žebříčku Československé filmové databáze, narazíte na filmový snímek z roku 1994 jménem Vykoupení z věznice Shawshank. I když se nejedná o zrovna nejkratší filmový snímek, každý divák u něj zůstane a bude ho mít před očima ještě dlouhou dobu po skončení filmu. Tento film je zkrátka zážitek. Drtivá většina lidí ho viděla, proto není třeba ho více představovat.

Vykoupení z věznice Shawshank je jeden z nejpovedenějších filmových snímků všech dob. Stojí za ním režisér Frank Darabont, knížní předlohou pro film byla povídka známého spisovatele Stephena Kinga. Film pojednává převážně o jednom – o tom, že strach dělá z lidí vězně, a že naděje jim na druhou stranu dává křídla. Prozraďme si o filmovém snímku několik zajímavých faktů. Přece jen se jedná o film, který si člověk ihned zařadí k nejoblíbenějším.

Zajímavá fakta o snímku Vykoupení z věznice Shawshank

  • Sám Stephen King považuje filmový snímek za jeho nejlepší filmovou adaptaci.
  • Věděli jste, že před devíti lety se film umístil na čtvrté pozici žebříčku Nejlepší filmy všech dob v magazínu Empire?
  • Jednu z hlavních postav ztvárňuje herec Tom Robbins, který konkrétně ztvárňuje Andyho Dufresnea. Herec pro tuto roli udělal všechno, dokonce nějakou dobu strávil ve vazbě, aby se do role zcela vžil.
  • I když film není zrovna nejkratší, jeho natáčení nebylo příliš dlouhé. Trvalo pouze tři měsíce.
  • Skutečný vězeň, který byl předlohou filmu, byl chycen po skoro šedesáti letech.
  • Herec Clancy Brown, který hraje vězeňského dozorce, nehrál vězeňského dozorce poprvé. Už si ho zahrál o rok dříve, a to ve filmu Poslední naděje.
  • Budova filmové věznice Shawshank dnes slouží jako muzeum, dříve to byla polepšovna v Ohio State.
  • Věděli jste, že závěrečná scéna celého filmu byla natočena v Karibiku, a to na Panenských ostrovech? Ve filmu bylo místo představeno jako Tichý oceán.
Autor: Vlastimil Vachta
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu