Utečte od starostí a zkuste únikové hry. Občas není špatné vydat se mimo realitu.

Přidat na Seznam.cz

Stres a psychické problémy, které ovlivňují nejen naše duševní, ale také fyzické zdraví jsou v dnešní moderní době hojně probíraným tématem. Stále více mladých lidí nezvládá pracovní tempo a celkové zařazení se do světa plného povinností. Problémy na nás padají a z každé strany se valí něco. Není tedy divu, že tělo občas vypne a my se cítíme unavení a bez energie. Nic vám nevlije znovu krev do žil tak jako aktivní odpočinek. Vyzkoušejte hit poslední doby a objevte také zázračný svět mimo naši realitu, vyrazte si zahrát únikovou hru.


Zapojíte tělo i mysl

Aktivní odpočinek je velmi oblíbený. Každý si ho představuje jinak, ale občas se musíme přizpůsobit i počasí. S příchodem jara a léta vyráží ven za aktivním odpočinkem obvykle i ti jedinci, kteří celou zimu stráví doma v teple pod dekou u televize. Ale, jak se vyřádit a dobít baterky, když je venku zima a počasí nepřeje venkovním aktivitám? Pokud vás zrovna naláká sport v tělocvičně, objevte společně s námi únikové hry. Hrát si totiž můžete, i když jste dospělí.

Anketa: Už jste byli na nějaké únikové hře?
Celkem hlasů: 70

Jak si budete hrát?

Úniková hra je vlastně fyzická dobrodružná hra, při jejímž průběhu jsou všichni hráči uzavřeni v místnosti, ve které se musejí co nejrychleji zorientovat, najít nejrůznější stopy a indicie, vyřešit pár hádanek a poté místnost co nejrychleji opustit, to všechno ve stanoveném čase. Únikové hry vycházejí ze známých počítačových her, jejich témata tak zpravidla vycházejí právě z her ale i filmů nebo seriálů. Není tak problém zahrát si hru na útěk z vězení, vyzkoušet si deaktivaci bomby od šíleného vědce nebo se vrátit do středověku a zahrát si na rytíře.

Interiér her je vždy dokonale reálný, celkovou atmosféru ještě umocňují nejrůznější realistické zvuky a jiné multimediální efekty. Většina her je doplněna o neočekávané zvraty a překvapení, otevírají se další tajemné místnosti nebo se objevují neznámí spoluhráči. Každá z her je dokonale provedená a domyšlená do detailů. Všechno pro to, aby si člověk odnesl ten nejlepší zážitek a ani chviličku se nenudil. A nudit se opravdu nebudete.

Vydejte se na místa, která se vám normálně navštívit nepodaří

Únikové hry tak v sobě nesou všechno, co si člověk může přát, když potřebuje opravdu vypnout. Skvělá kombinace fyzické aktivity i přemýšlení. Rozhýbete tělo, pořádně se pobavíte a ještě si budete muset lámat hlavu s úkoly ve hře. Obvykle nám totiž chybí představivost a žijeme jen svým každodenním životem, který se občas zdá být pořád tak děsivě stejný.

A právě proto není od věci uniknout občas do virtuálního světa, který je plný tolika novými věcmi. V České republice se únikové hry teprve zabydlují, úplně první se zde hrála teprve minulý rok. Jelikož je ale jejich obliba obrovská, během chvilky vzniklo hned několik míst u nás, kde si je můžete zahrát.

Vemte s sebou přátele a společně se vydejte třeba do Bradavic. Možná ve slavné škole čar a kouzel potkáte i Harryho Pottera.

Autor: Martin L.
Přidat na Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.