Skrytá tvář romantického básníka Karla Hynka Máchy. Nejen romantika ho provázela životem, ale hlavně sex

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

I když nás ve škole učili, že Karel Hynek Mácha byl duševně rozervaný těžký romantik, skutečnost byla poněkud jiná. Jeho láska Lori v něm podle jeho intimního deníku vzbuzovala velké vášně, a náš nejslavnější básník se velmi rád oddával sexuálním hrátkám. To, jak psal, tedy úplně neodráželo jeho skutečný život.

Jarmila, Márinka a Lori

Karel Hynek Mácha byl bezesporu vynikajícím básníkem, jeho přátelé o něm často říkali, že byl podivný, milý, ale stejně tak i divoký, přátelský i nesnesitelný. Ve svých dílech klade důraz na romantiku, a často píše o bolesti duše z nešťastné lásky. Jeho nejznámější dílo Máj je toho jasným důkazem. Romantika, kterou prodal ve svých básních, ale jeho denním chlebem úplně nebyla.

Po jeho předčasné smrti, kdy zemřel velmi mladý, a to již v šestadvaceti letech, se našlo několik osobních deníků. Mnoho se z nich sice nezachovalo, ovšem z toho torza, které se podařilo zachránit z jeho intimního deníku je patrné, že se slavný básník rád oddával sexuálním hrátkám se svou láskou Lori. O ní se však veřejně nezmiňoval, spíš to vypadá, že ve skutečnosti ji měl vlastně jen na to jedno.

Úryvky z jeho deníku

Podle úryvků z Máchova deníku je jasné, že vedl velmi bohatý sexuální život, a velmi si to užíval. Proč si své zážitky zapisoval, to se již nikdy nedozvíme. Ať už ale byl Karel Hynek Mácha jakýkoliv, všichni si ho chceme pamatovat jako duševně procítěného věčného romantika, který napsal snad tu nejkrásnější báseň Máj.

„Vzadu jsem ji fikal. Nechtěla dlouho, ale když jsem se stavěl mrzutý, šla přece. Bála se, že chci hluboko.“

„Hned časně ráno onanie.“

„Když jsem ji fikal, musila se přehnout přes stůl a stěžovala si, že ji to tuze bolí.“

I takový byl Karel Hynek Mácha.

Autor: Katka Procházková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu