Podvodní město Shi Cheng vás nadchne svou originalitou i historií

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Bájná Atlantida východu – takto se nejčastěji říká čínskému městu Shi Cheng, které je potopené pod vodní hladinou. Kdy bylo založeno, proč se nachází pod vodou a z jakého důvodu vás tolik zaujme? Přečtěte si více o tomto nádherném místě zahaleném tajemnem.

Tak trochu jiné město

Tato čínská Atlantida byla založena dynastií Východní Chan a ve své době bylo město Shi Cheng jedním z center obchodu, kultury i politiky. Přímo na tomto městě byl vidět úspěch tehdejší Číny. Město však bylo založeno nedaleko vodní nádrže, a tak došlo k zatopení celého města při povodni roku 1959. Až do roku 2000 si na zapomenuté město nikdo nevzpomněl, ale po tomto roce se zájem turistů z celého světa razantně zvýšil.

Město s nádhernou historií

Lákadlem je především pro jeho šarm i tajuplnost, pro historii i příběh zatopení. Ekonomicky i politicky vyspělé město totiž nemělo podle mnoha lidí být zatopeno, stavba vodní elektrárny však měla tehdy vyšší prioritu. Vláda se proto rozhodla město nechat zatopit a spojit s hladinou jezera Qiandao.

Během poměrně krátké doby se muselo odstěhovat téměř tři sta tisíc obyvatel. Město je v současné době asi čtyřicet metrů pod hladinou jezera. V podvodním světě se nachází mnoho objektů čínské historie, která by neměla být zapomenuta. Impozantní pamětní oblouky, chrámy i vydlážděné cesty. Tehdejší architektura měla mnoho zdobných prvků, a tak na některých budovách najdete vyobrazené lvy nebo draky.

Voda dodala nejlepší atmosféru

Důvodem, proč je zatopené město nyní tak oblíbené, je pocit tajuplnosti. Město totiž připomíná bájnou Atlantidu. Čistá voda zahaluje veškeré ulice, městské domy i chrámy. V dnešní době se může potopit na toto zajímavé místo každý turista, který má potápěčskou licenci.

Může tak doslova plout historií města, která se rozléhá na 730 000 metrech čtverečních.

Zdroj: tajemnaasie.cz, pandotrip.com, bbc.com

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu