Německý boxer spadl do nezakryté skruže, z betonové pasti ho zachraňovali pardubičtí hasiči

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jednotka profesionálních hasičů z Pardubic pro jednou vyjížděla k zásahu se šťastným koncem. Právě před týdnem je povolali k záchraně psa, který při procházce spadl do nezabezpečené skruže. Padesátikilového boxera nemohla jeho majitelka v žádném případě vysvobodit sama a ani zvíře samotné se nebylo schopné se bez pomoci vyškrábat nahoru.

Psa vytáhli na laně

Žena vyrazila se svým psem na procházku 23. července 2020 po ránu. Zamířili na polní cesty u Bohumilče nedaleko Sezemic na Pardubicku. Zvědavý boxer však při zkoumání terénu doplatil na starou nezakrytou skruž obrostlou vysokou trávou a spadl do hloubky přibližně 1,5 metru. Z betonové pasti se mu nedařilo dostat ven a jeho majitelka toho také sama moc udělat nemohla.

Na místo proto vyjeli pardubičtí hasiči. Jeden z nich vlezl do skruže po žebříku a psa navázal do evakuačního trojúhelníku. Po celou dobu jej hladil a uklidňoval, ale podle vlastních slov pes vycítil, že mu přišli pomoci a vystrašený byl jen ze začátku. Přivázané zvíře pak společně s kolegy vytáhli ven. Jeho hmotnost odhadli k padesáti kilogramům.

Ke skruži byla také přivolána starostka obce a technik, kteří slíbili, že ji zabezpečí.

Autor: Veronika Rybenská
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu