Nejbrutálnější vrazi historie. Z těchto sériových vrahů vám budou vstávat vlasy hrůzou.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Je až s podivem, co někteří lidé dokážou za svůj život napáchat za zrůdnosti. Kde se v obyčejném člověku může vzít tolik krutosti a nenávisti, která se změní ve zběsilost a násilí, které nemá obdoby? To ví možná jen oni sami.

Každopádně následující nejbrutálnější vrazi z naší historie si dost možná ani nezasloužili narodit se. Že je to moc kruté? Až si přečtete následující řádky, změníte názor. To oni byli až příliš krutí. To co udělali, už nikdy neodčiní.

Charles Manson

Tohle jméno jste už určitě někdy někde zaslechli. Celé jeho jméno bylo Charles Milles Maddox a narodil se 12. 11. 1934. Byl spoluzakladatelem známé komunity Manson Family. Charles Manson byl neobyčejně krutý a zvrácený. Ve svých začátcích byl jen menším zlodějíčkem a do vězení se poprvé dostal za drobné krádeže nebo pokusy o padělání peněz. To nejhorší totiž mělo teprve přijít.

Po založení komunity Manson Family v něm propukly zrůdné sklony. Se svými stoupenci vraždili a spáchali celou řadu brutálních vražd. Dokázal lidi zfanatizovat natolik, že byli schopní udělat všechno, co po nich žádal. Nejznámější jeho vraždou je útok na tehdy těhotnou manželku režiséra Romana Polanského. Herečka Sharon Tate byla tehdy v osmém měsíci těhotenství, když do jejich domu vtrhla skupina pod vedením Charlese Mansona.

Mladá herečka je tehdy dokonce prosila, aby jí pomohli odrodit dítě a pak ji klidně zabili. Její prosby byly však zcela marné. Susan Atkinsonová společně s Charlesem Watsonem – Mansonovi kumpáni nebohou a bezbrannou těhotnou ženu nemilosrdně ubodali. V domě byli další čtyři lidé. Nikdo z nich bláznivé běsnění nepřežil.

Na útoku se podílely ještě další dvě ženy, členky této šílené sekty. Všechny se nakonec podařilo dopadnout. Vysloužili si tresty smrti, jenže než byly vykonány, zákony se změnily, tresty smrti byly zrušeny a tak všichni aktéři dostali doživotí. Opakovaně se snažili žádat o propuštění a vždy marně. Samotný Charles Manson zemřel 19. 11. 2017 na následky dlouhodobých zdravotních problémů

John Wayne Gacy

Veřejnost si tohoto muže zapamatovala spíše pod přezdívkou Klaun zabiják. John neměl příliš radostné dětství a jeho tyranský otec se velmi podepsal na jeho psychice. John se narodil 17. 3. 1942 a byl otcem týrán a krutě bit. Proto jakmile dosáhnul dospělosti, odešel z domu a už se nikdy nevrátil. Začal podnikat a poprvé byl odsouzen v roce 1968 za zneužití a pohlavní styk s nezletilým chlapcem. Za dobré chování ve vězení byl po 18 měsících odpykaného trestu propuštěn na svobodu. To nejhorší mělo teprve přijít. Aby si získal důvěru, začal se převlékat za klauna a v kostýmu navštěvoval dětské oslavy. Tenhle klaun ale rozhodně nechodil na oslavy děti bavit. Celkem zavraždil 33 lidí. Převážně dětí. Ty pohřbíval ve sklepě svého domu.

Luis Alfredo Garavito

Tohoto muže možná znáte pod přezdívkou Bestie. Jde o kolumbijského sériového vraha, který byl usvědčen ze 139 vražd, umučení a znásilnění. I když mu soud dokázal jen 139 případů, hovoří se o tom, že obětí mělo být až 300. Ano vidíte dobře. V roce 1999 byl uvězněn a ve vězení nakreslil mapu polohy svých pohřbených obětí. Možná nejhorší na celém případu je, že za své činy nikdy pořádně nepykal. Díky podivným kolumbijským zákonům dostal totiž jen pouhých 22 let za mřížemi.

Harold Shipman

Harold Shipman byl britský lékař. Ano, opravdu se na seznam nejbrutálnějších sériových vrahů dostal i lékař. A je dokonce jedním z vrahů s největším počtem obětí. I když měl doktor Harold Shipman velmi dobrou pověst a lidi ho měli rádi, byl usvědčen celkem z více než 250 vražd. Jeho kolegové v nemocnici si na něj začali stěžovat, protože se jim zdálo, že má jejich kolega oproti nim příliš velkou úmrtnost svých pacientů. Doktor Shipman se zaměřoval především na starší ženy, pacientky, kterým do těla píchal velké množství látek způsobujících smrt. V roce 2000 byl obviněn a odsouzen na doživotí. Zemřel 4 roky poté, a to 13. 1. 2004. Byl vůbec prvním lékařem, který byl v Anglii odsouzen za vraždy svých pacientů, které měl léčit.

Richard Chase

Richard Chase neměl na svědomí tolik lidí, ve srovnání s ostatními zabil „pouhých sedm lidí“. Ovšem zarážející je způsob jakým to udělal a v jakém stavu se těla jeho obětí následně našla. Chase byl totiž nejen vrahem, ale také kanibalem a nekrofilem. Navíc trpěl psychickými problémy a sám sebe považoval za upíra. Měl pocit, že pokud přestane pít krev, zemře a jeho srdce se začne zmenšovat. Ze začátku tak zabíjel drobná zvířata, psy, kočky nebo králíky a jejich těla pak pojídal. Ovšem to mu nestačilo. V roce 1977 si poprvé „pochutnal na lidském těle“. Když se později našly ostatky jeho obětí, všichni byli zděšení. Těla byla rozřezána, lidské vnitřnosti byly v ledničce a část jich už byla dokonce snědená.

K tomuto čtení ani netřeba nic dodávat. Rozum nad tím zůstává stát.

 

 

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu