Létající talíře čili takzvaná UFA. To jsou věci, které mnohým lidem nahání hrůzu. Důvodem je fakt, že se lidé obávají, že to jsou lodě mimozemšťanů, kteří chtějí napadnout naši planetu. V minulosti sice byl zaznamenáno několik okamžiků, které lze přirovnat k mimozemšťanům či létajícímu talíři, ale nikdy nic nebylo dokázáno. Většina lidí si tak jen ze svého strachu pěstuje v hlavě myšlenku toho, že někde existuje ještě jiný život a že právě mimozemští tvorové nás jednoho dne napadnou.
I když je tedy UFO a mimozemšťané téma, o kterém se lze bavit dlouho do noci a o kterém lze neustále spekulovat, pravdou je, že tvar létajícího talíře inspiroval. Například Ve Spojených státech se rozhodli vyvíjet takový létající talíř, který pojmenovali Avrocar. Jeho problémem však bylo to, že i když měl být létající, paradoxně nelétal.
S nápadem sestrojit zvláštní letadlo ve tvaru disku přišel kanadský konstruktér Jack Frost v roce 1947. Kanadský konstruktér původně pracoval na svém nápadu v Kanadě, ale když se nápad poprvé nezdařil, projekt byl ukončen a kanadský konstruktér to zkusil v USA, kde mu americké ministerstvo obrany dalo vonou ruku. Když americké ministerstvo obrany financovalo projekt Kanaďana, Jack Frost nic nenamítal a vytvořil projekt, který měl původně celou řadu názvů – jednu chvilku se jmenoval Projekt Y-2, poté se jednalo o System 606A, později to byl Silver Bug. Nakonec se však jednalo o Avrocar, což byl název, který se nejlépe vžil pod kůži.
Letoun, který nelétal
Zásadní chybou bylo, že Jack Frost toho americkému ministerstvu obrany nasliboval opravdu mnoho. Navíc armáda měla i své požadavky, které chtěla, aby do vynálezu zakomponoval. Armáda toužila po podzvukovém letounu, který bude použitelný na průzkum a dopravu vojáků v terénu.
I když nakonec kanadský konstruktér vytvořil dva prototypy, z nichž byl jeden plně funkční, ukázalo se, že se nejedná o létající talíř, ale spíše o vznášedlo, které bylo nestabilní a které bylo zároveň velice hlučné.