Les sebevrahů je nejděsivějším místem světa. Nachází se v něm mnoho mrtvol

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Les sebevrahů se nachází v Japonsku nedaleko hory Fidži – a stává se hlavně v posledních letech cílem nejen sebevrahů, ale také turistů milující bizarní místa. Proč je tento les tak oblíbený pro poslední cestu života? Podívejte se na nejděsivější místo světa.

Les plný sebevrahů a mrtvol

Sebevražedný les se jmenuje Aokigahara a nachází se na samém úpatí hory Fidži v Japonsku. Pokud do tohoto lesa zavítáte, je velká pravděpodobnost, že narazíte na jednu z mrtvol, nejčastěji oběšence na stromě. Les je velký asi 35 kilometrů čtverečních, a svou oblibu si u sebevrahů získal v šedesátých letech 20. století.

Proč je les tak „oblíbený“?

Záměr hledejte v příběhu slavné knihy. „Nami no To“ je kniha, která vypráví o dvou hrdinech. Ti svůj život nakonec ukončí právě v tomto lese, který je v knize detailně popsán i s cestou. Knihu četlo mnoho lidí – a stala se jakýmsi průvodcem za sebevražednou cestou. Od té doby se strhla lavina sebevrahů právě v tomto lese. Ročně se v něm najde asi stovka mrtvol.

Neskutečně děsivá atmosféra

Už na začátku lesa na vás dýchne atmosféra strachu, smrti a zvláštního pocitu. Rozhodně vám hned dojde, že jste na úplně jiném místě, než jste zvyklí. Po celém okraji lesa i v něm visí mnoho cedulek s nápisy, které mají sebevrahy od jejich záměru odradit a namotivovat pro další život. Většinou ale cedulky nepomáhají, a tak na stromech můžete často vidět mnoho oběšenců.

Dobrovolníci pohřbívají mrtvé

Velký zájem sebevrahů také zapříčinil v jednu dobu velké zamoření mrtvolami. Těla mrtvých jste mohli nacházet doslova na každém kroku. Proto také vznikla v roce 1970 organizace dobrovolníků. Ti se jednou ročně odhodlají do lesa vstoupit – a veškeré ostatky seberou a řádně těla pohřbí. I když dobrovolníci pohřbí mnoho sebevrahů, naprostou většinu z nich pohltí příroda lesa.

Les sebevrahů navštěvují nejen turisté

Vedle sebevrahů tento děsivý les navštěvují také turisté. Velkým lákadlem je sebevražedný les především pro ty, kteří milují odlehlá, opuštěná místa s děsivou nebo ponurou atmosférou. I když je to trochu zvláštní a bizarní cíl turistické destinace, ročně se k tomuto lesu vydá více než stovka turistů.

Vedle nich se sem odváží ale také zloději. Ti okrádají o cenné šperky nebo elektroniku všechny sebevrahy. Přesto se může zdát, že se jedná o hrozný čin a okrádání mrtvých je neomluvitelné, po celém světě se tyto zrůdnosti dějí stále.

Na světě existuje také les mrtvých

Mezi další zajímavé a trochu děsivé místo patří také les mrtvých, který se nachází ve Švédsku, na jižní straně Stockholmu. Místní hřbitov je umístěn do vzrostlých stromů a mechové podestýlky. Při ponurém počasí tento les může působit děsivě, jinak ho lidé nazývají až poetickým místem.

Zdroje: www.novinky.cz, www.cestovinky.cz, www.cestovinky.cz, Wikipedia

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu