Joshua Phillips: Týden schovával pod postelí mrtvolu své osmileté kamarádky, zabít ji prý ale nechtěl

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Joshua Phillips je dětský vrah z Jacksonvillu na Floridě. V roce 1999 byl odsouzen za vraždu své osmileté sousedky Maddie Clifton. Zabít ji měl o rok dříve v době, kdy mu bylo čtrnáct let.

U soudu vypověděl, že dívka si za ním přišla hrát, on v té době ale byl sám doma a návštěvy měl zakázané – i přesto si s dívenkou šel zahrát baseball. Omylem ji prý uhodil do oka – a ze strachu, že z toho bude mít problémy, dívku nakonec zabil a týden ji schovával pod svou postelí.

Brutální dohra nedovolené hry

Joshua u soudu tvrdil, že vraždil v afektu a ze strachu, že dostane doma vynadáno za to, že si šel hrát, i když to měl zakázané. Když hráli baseball, omylem ji udeřil do oka, teprve osmiletá Maddie měla začít plakat a naříkat, Joshua ji proto odtáhl do svého pokoje, kde se ji snažil uškrtit telefonním drátem.

Pak ji ještě uštědřil ránu baseballovou pálkou a tělo dívenky v domnění, že je mrtvá, schoval pod svou postel. Dívka se však po chvíli probrala a začala naříkat. V panice ji Joshua nakonec ubodal 11 bodnými ranami a tělo pod svou postelí nechal.

Týdenní pátrání

Po malé Maddie bylo vyhlášeno pátrání, týden ji policie hledala, ale bezvýsledně. Dokonce byla vypsána odměna za její nalezení. Všechno ale bylo marné. Až když šla Joshuova matka uklízet jeho pokoj, se její tělíčko našlo. Joshua ho měl ukryté celou tu dobu pod svou vodní postelí. Vyděšená matka vyběhla před dům a zavolala policii. Ještě ten den si pro chlapce přijela policie přímo do školy.

Nekompromisní porota

Před soudem se Joshua bránil tím, že měl strach ze svého násilnického otce alkoholika. Jenže porota nechtěla nic slyšet, jeho příběhu neuvěřili a směrodatný pro ně byl způsob, jakým chlapec Maddie zabil. Kvůli tomu, že to byl obzvlášť brutální způsob vraždy, byl Joshua odsouzen k doživotí bez možností podmínečného propuštění. Kdyby v době vraždy měl chlapec už 16 let, určitě by vyfasoval trest smrti.

Jeho matka se pak ještě několikrát snažila případ dostat znovu k soudu, apelovala na soudce s tím, že jejímu synovi bylo pouhých 14 let a jednal ve strachu, ale ničemu to nepomohlo. Bití, škrcení a následných 11 bodných ran do nebohého tělíčka osmileté dívky  – to byly důvody, proč dostal Joshua tak vysoký trest.

Tento smutný případ tedy neměl žádný sexuální podtext.

Zdroj: TRUE CRIME ENGLAND | foto: Wikimedia, CC

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu