Jaké jsou dnes možnosti ztvárnění květin: Fotografie nebo tetování, co vás zaujme více?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Fotografka Barbara Coleová vytváří nádherné fotografie výtvarného umění, které stírají hranici mezi realitou a snem. Prostřednictvím květin a jejich jemných forem a barev, nachází způsob, jakým se barvy a tvary transformují v nádherné umělecké kompozice. Jak je to vůbec možné? Děje se tak ponořením do vody.

Každá květina v jejím pojetím je autentickým portrétem

Tyto snové portréty flóry doslova vybízí k tomu, abychom zkoumali naše představy o empatii a další oblasti. Květiny jsou odjakživa spojovány s elegancí a krásou. Obrysy květin propůjčují obrazům kvalitu, která je pro tento fotografický styl typický. Výsledkem je vize fatamorgány, kterou tvoří okvětní lístky, listy a stonky splývající v proudu vody. Květiny tak vypadají jako kdyby je obklopovala mlha.

Tetování jako vybarvená perokresba

Polská umělkyně tetování Joanna Świrska ovládá tvoření ohromujících „body art“ malovaných technik na tělo. Se špetkou surrealismu je tato majitelka tattoo shopu v polském Vratislavi proslulá jedinečnými designy, které obsahují různé prvky ve zřetelném ilustrativním stylu. Využívá tučné černé linie a kontury – malůvky na tělo precizně vybarvuje. Ty sahají od rozlehlých tetování paží a nohou až po menší vzory na ramenou nebo kotníku.

Umělkyně je známá některými ze svých opakujících se motivů, z nichž jeden je grafickým obrysem kapradiny na černém pozadí. Využitím tečkované stínovací techniky vytváří Świrska iluzi, že na kůži nastříkala černé kapradí jako šablonu.

Kromě tetování rostlin ilustruje Świrska také hmyz, ptáky a zvířata. Zatímco některé kousky se opírají o surrealismus, jiné zachycují druhy zvířat v realistických detailech. Květiny nebo zvířata jsou tak často vyplněné barvou, zatímco zbytek kresby je proveden černě. Díky této omezené paletě je její umění malovat na tělo velmi originální.

Zdroj: mymodernmet.com

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT