Jak se ženy staraly nebo spíše nestaraly o své ochlupení? Budete překvapeni.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Napadlo vás někdy, že i takové jeskynní ženy přemýšlely nad tím, jak se zbavit svého ochlupení? Ano, stačilo jim vzít nějakou mušli nebo ostrý kámen a chloupky si s jejich pomocí prostě oškrábaly. Jak se holily ženy napříč generacemi a jaké máme trendy dnes?

Egypťané byli chytří

Ve starém Egyptě bylo zvykem holit si celé tělo. Depilovali se podobně jak tomu je dnes a to za pomocí cukru, což se dnes běžně provádí v salonech krásy. Egypťané velmi dbali na čistotu a hygienu, dokonce se i několikrát denně koupali. Není tedy divu, že i chloupky jim byly na obtíž.

Řecko, Řím a první pinzety

Staří Řekové a Římané nebyli hloupí a tak moc dobře věděli, že v hustém porostu se mohou skrývat nejrůznější breberky a paraziti. Na svět tak přišly první pinzety. Nebo spíše zlaté a stříbrné předchůdkyně dnešních pinzet. Chloupky si tak ženy odstraňovaly vytrháváním a to jeden po druhém. Nemilá představa, že?

Středověk a vyholené vlasy na čele

Ve středověku se ženy holit nesměly a to údajně z náboženských důvodů. Hustý porost byl tak v módě. Královna Alžběta však poté zavedla v Evropě zcela nový trend a to holení vlasů na čele, aby se opticky zvětšilo. Také si holila obočí. Co se týče dámského klína, s tím to ale tak slavné nebylo. I když některé dobové obrazy ukazují, že i přesto se některé ženy svého ochlupení zbavovaly.

Začátek dvacátých let a revoluce v holení

S první polovinou dvacátých let přišla i revoluce v holení. Ženy si konečně začaly své klíny ve větší míře upravovat a staraly se o sebe víc než dřív. V roce 1915 byl konečně vynalezen i první holicí strojek od Gilette, který měl být určen výhradně právě pro dámy. Když pak v šedesátých letech byly vynalezeny první bikiny, bylo rozhodnuto. Ženy se o svůj klín starat musely, aby jim z plavek nevykukovaly nevzhledné chloupky.

Osmdesátá a devadesátá léta

V osmdesátých letech se do světa rozšířilo onemocnění AIDS. Všichni si tak šeptali o bezpečném sexu a všichni se báli. Jako prevence se praktikovalo i holení, depilování a stříhání chloupků. I když je to tak trošku nesmysl a chránit se před AIDS je potřeba úplně jinak, svět tomu věřil a ženy alespoň vypadaly k světu. Stále více dam se o své chloupky zajímalo. S příchodem televizních seriálů, jako Pobřežní hlídka nebo Sex ve městě, kde Carrie zkouší novou metodu brazilka, už po holení toužila každá žena na světě. A tak se od těch dob holíme pravidelně.

Ovšem je pravda, že občas někdo přijde s trendem neholit se a být přírodní, jsou to spíš jen jedinci a o žádný nový trend se nejedná. Když už chcete být dnes něčím zvláštní, tak jsou v módě kamínky v klíně.

Autor: Lenka Svobodová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

#kvíz 1 / 1 | Ve kterém roce vyrobila společnost Gilette prvn holicí strojek?

Ve kterém roce vyrobila společnost Gilette prvn holicí strojek?

zavřít reklamu