Jak se ženy staraly nebo spíše nestaraly o své ochlupení? Budete překvapeni.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
holení nohou (zdroj foto: wellandgood.com)

Napadlo vás někdy, že i takové jeskynní ženy přemýšlely nad tím, jak se zbavit svého ochlupení? Ano, stačilo jim vzít nějakou mušli nebo ostrý kámen a chloupky si s jejich pomocí prostě oškrábaly. Jak se holily ženy napříč generacemi a jaké máme trendy dnes?


Egypťané byli chytří

Ve starém Egyptě bylo zvykem holit si celé tělo. Depilovali se podobně jak tomu je dnes a to za pomocí cukru, což se dnes běžně provádí v salonech krásy. Egypťané velmi dbali na čistotu a hygienu, dokonce se i několikrát denně koupali. Není tedy divu, že i chloupky jim byly na obtíž.

Řecko, Řím a první pinzety

Staří Řekové a Římané nebyli hloupí a tak moc dobře věděli, že v hustém porostu se mohou skrývat nejrůznější breberky a paraziti. Na svět tak přišly první pinzety. Nebo spíše zlaté a stříbrné předchůdkyně dnešních pinzet. Chloupky si tak ženy odstraňovaly vytrháváním a to jeden po druhém. Nemilá představa, že?

Středověk a vyholené vlasy na čele

Ve středověku se ženy holit nesměly a to údajně z náboženských důvodů. Hustý porost byl tak v módě. Královna Alžběta však poté zavedla v Evropě zcela nový trend a to holení vlasů na čele, aby se opticky zvětšilo. Také si holila obočí. Co se týče dámského klína, s tím to ale tak slavné nebylo. I když některé dobové obrazy ukazují, že i přesto se některé ženy svého ochlupení zbavovaly.

Začátek dvacátých let a revoluce v holení

S první polovinou dvacátých let přišla i revoluce v holení. Ženy si konečně začaly své klíny ve větší míře upravovat a staraly se o sebe víc než dřív. V roce 1915 byl konečně vynalezen i první holicí strojek od Gilette, který měl být určen výhradně právě pro dámy. Když pak v šedesátých letech byly vynalezeny první bikiny, bylo rozhodnuto. Ženy se o svůj klín starat musely, aby jim z plavek nevykukovaly nevzhledné chloupky.

Osmdesátá a devadesátá léta

V osmdesátých letech se do světa rozšířilo onemocnění AIDS. Všichni si tak šeptali o bezpečném sexu a všichni se báli. Jako prevence se praktikovalo i holení, depilování a stříhání chloupků. I když je to tak trošku nesmysl a chránit se před AIDS je potřeba úplně jinak, svět tomu věřil a ženy alespoň vypadaly k světu. Stále více dam se o své chloupky zajímalo. S příchodem televizních seriálů, jako Pobřežní hlídka nebo Sex ve městě, kde Carrie zkouší novou metodu brazilka, už po holení toužila každá žena na světě. A tak se od těch dob holíme pravidelně.

Ovšem je pravda, že občas někdo přijde s trendem neholit se a být přírodní, jsou to spíš jen jedinci a o žádný nový trend se nejedná. Když už chcete být dnes něčím zvláštní, tak jsou v módě kamínky v klíně.

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

#kvíz 1 / 1 | Ve kterém roce vyrobila společnost Gilette prvn holicí strojek?

Ve kterém roce vyrobila společnost Gilette prvn holicí strojek?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.