Dan Přibáň úspěšný cestovatel aneb jak se dá projet svět v trabantu

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Dan Přibáň a kolegové (zdroj foto: ct24.ceskatelevize.cz)

Všechno to začalo v roce 2006, kdy se dobrodruh Dan Přibáň rozhodl dokázat téměř nemožné. Chtěl projet svět a chtěl všem dokázat, že k tomu nepotřebuje drahé vybavení ani drahé dopravní prostředky. Tak proč nejet napříč kontinenty třeba ve žlutém trabantu. Takový trabant je jednoduché vozidlo, nenáročné na opravy a pro mnohé z nás byl trabant úplně prvním vozidlem, ve kterém jsme se svezli. Cesta už skončila, jak se jim jelo?


Trabantem napříč kontinenty

Už v červenci roku 2007 se vydal Dan Přibáň se svými dvěma kamarády na první dobrodružnou cestu. Cestou se samozřejmě natáčeli a vznikl z toho dokument, který si rychle získal své věrné fanoušky. Postupně se materiály shromažďovaly, až z nich vznikl téměř dvouhodinový dokument s výstižným názvem Trabantem napříč kontinenty. V dokumentu je zaznamenané všechno z jejich dlouhých a velmi zajímavých cest, včetně nutných oprav ikonických žlutých trabantů. Je jasné, že některé nouzové opravy by se s běžným vozidlem, které jezdí dnes, provádět vůbec nedaly.

Roztomilý trabant

Na jejich cestách je zastihlo mnoho zajímavého a zvláště pak žluté trabanty vzbuzovaly obdiv a zájem všech kolemjdoucích po celém světě. V Indii se s celou výpravou chtěli všichni fotit a bylo jedno v jakou denní dobu je právě potkali. Ne všude ale byla jen zábava, výprava se potýkala s mnohými obtížemi a nejednou je velmi zaskočily rozmary počasí nebo přírodní úkazy dané krajiny. V severní Indii v průsmyku Rohtang si tak výprava sáhla na dno, když za plného provozu v několikakilometrové výšce zůstala stát na místě, kde přes zuboženou silnici protékal doslova vodopád.

Rozhodně žádná nuda

Výprava kromě svých útrap na cestách zažívala i osobní zvraty a útrapy. To, když se jim jeden člen tak trošku odloučil a všichni s napětím čekali, zda se jim ještě podaří ho najít. Nebo když se jiný člen snažil do Prahy vrátit dřív, než mu jeho žena porodí prvního potomka. Díky dokumentu můžete prožívat jejich radosti i strasti této ojedinělé cesty také.

Nakonec ale Dan Přibáň dokázal, že i zdánlivě nemožné věci, jsou možné. Stačí jen chtít a mít cíl.

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

#kvíz 1 / 1 | Ve kterém roce tato cesta započala?

Ve kterém roce tato cesta započala?

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.