Téma je to sice pochmurné, ale není zas tak špatné vědět, co nás všechny čeká. Pojďte s námi objevit zajímavosti o smrti.
Pohřbívání
Zvyk pohřbívat mrtvé je starý více než 350 tisíc let. Důkazy byly nalezeny ve Španělsku v 30 metrů hluboké jámě. Nalezeny zde byly zkamenělé pozůstatky 27 různých těl. Pravděpodobně šlo o předchůdce člověka neandertálského.
Enzymy nás dostanou
Do tří dnů od smrti se stane to, že enzymy, které nám v žaludku pomáhaly při trávení jídla, nás začnou požírat. Mrtvé buňky se pro tyto trávící bakterie stanou potravou. Tento jev také způsobuje to, že mrtvé tělo je plné plynu a člověku se vyvalí po smrti oči.
Buňky a jejich sebevražda
Buňky uvnitř nás musí páchat sebevraždu. Ne to není černý humor to se opravdu děje. A buďme za to rádi. Všechno se děje při buněčném dělení, když se člověk vyvíjí. Kdyby v sobě buňky toto dobrovolné zabíjení neměly naprogramované, rodili bychom se s blánami mezi prsty.
Smutné zajímavosti ze světa
V New Yorku každý den více lidí spáchá sebevraždu, než zemře přirozenou smrtí. A ještě jedna zajímavost z Ameriky. Američané od roku 1951 neumírají kvůli vysokému věku. V tomto roce nechala zdejší vláda stáří jako příčinu smrti vymazat a takové označení se nesmí používat. Ve Velké Británii existuje služba, díky které si můžete pronajmout truchlící pozůstalé na pohřeb.
Děsivé lékařské statistiky
- Ročně zemře až 440 000 lidí kvůli chybnému lékařskému zákroku.
- Každých 90 vteřin zemře jedna žena na světě v těhotenství nebo při porodu.
- Každých 40 vteřin někdo na světě spáchá sebevraždu.
- Až 20 000 zemře denně dětí jen z důvodu chudoby.
- Malárie zapříčinila úmrtí poloviny všech lidí, kteří kdy žili. V současnosti ovšem zabíjí dopravní nehody více lidí než tato nemoc.
Moc veselé čtení to není, ale takový je bohužel život – nebo spíše smrt.