Fakta o smrti. Co nás čeká, až přijde konec?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Téma je to sice pochmurné, ale není zas tak špatné vědět, co nás všechny čeká. Pojďte s námi objevit zajímavosti o smrti.

Pohřbívání

Zvyk pohřbívat mrtvé je starý více než 350 tisíc let. Důkazy byly nalezeny ve Španělsku v 30 metrů hluboké jámě. Nalezeny zde byly zkamenělé pozůstatky 27 různých těl. Pravděpodobně šlo o předchůdce člověka neandertálského.

Enzymy nás dostanou

Do tří dnů od smrti se stane to, že enzymy, které nám v žaludku pomáhaly při trávení jídla, nás začnou požírat. Mrtvé buňky se pro tyto trávící bakterie stanou potravou. Tento jev také způsobuje to, že mrtvé tělo je plné plynu a člověku se vyvalí po smrti oči.

Buňky a jejich sebevražda

Buňky uvnitř nás musí páchat sebevraždu. Ne to není černý humor to se opravdu děje. A buďme za to rádi. Všechno se děje při buněčném dělení, když se člověk vyvíjí. Kdyby v sobě buňky toto dobrovolné zabíjení neměly naprogramované, rodili bychom se s blánami mezi prsty.

Smutné zajímavosti ze světa

V New Yorku každý den více lidí spáchá sebevraždu, než zemře přirozenou smrtí. A ještě jedna zajímavost z Ameriky. Američané od roku 1951 neumírají kvůli vysokému věku. V tomto roce nechala zdejší vláda stáří jako příčinu smrti vymazat a takové označení se nesmí používat. Ve Velké Británii existuje služba, díky které si můžete pronajmout truchlící pozůstalé na pohřeb.

Děsivé lékařské statistiky

  • Ročně zemře až 440 000 lidí kvůli chybnému lékařskému zákroku.
  • Každých 90 vteřin zemře jedna žena na světě v těhotenství nebo při porodu.
  • Každých 40 vteřin někdo na světě spáchá sebevraždu.
  • Až 20 000 zemře denně  dětí jen z důvodu chudoby.
  • Malárie zapříčinila úmrtí poloviny všech lidí, kteří kdy žili. V současnosti ovšem zabíjí dopravní nehody více lidí než tato nemoc.

Moc veselé čtení to není, ale takový je bohužel život – nebo spíše smrt.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

#kvíz 1 / 1 | V kterém roce nechala americká vláda vymazat stáří jako příčinu smrti?

V kterém roce nechala americká vláda vymazat stáří jako příčinu smrti?

ZAVŘÍT