Zubař v Německu vytrhnul nejdelší zub na světě. Kolik měřil?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
nejdelší zub (zdroj foto: dw.com)

Guinnessova kniha rekordů má nového rekordmana. Do ní se zubař z Offenbachu zapsal jako ten, který vytáhl svému pacientovi nejdelší zub na světě, ten měřil neuvěřitelných 37,2 mm. Pacienta k zubaři dovedly silné bolesti, no není divu.


Pane doktore, moc to bolí

Dle serveru dw.com přišel pacient za lékařem už v roce 2018. Téměř rok však trvalo, než si zubař nechal potvrdit všechny potřebné papíry a zub správně přeměřit tak, aby mohl získat certifikát o nejdelším vytaženém lidském zubu na světě a zároveň tak být zapsaný v knize rekordů. Pacient z Mohuče přišel za svým lékařem s velkou bolestí zubu. Když se zubař rozhodnul svému pacientovi zub vytrhnout, ještě netušil, jaké překvapení jej čeká po jeho vytažení.

Téměř tři čtvrtiny z celkové délky 37,2 mm zubu tvořil kořen pod dásní, nikdo tak nemohl tušit jaký unikát pacient v ústech má, i když poměrně dost bolestivý unikát.

Zubař deníku Frankfurter Neue Zeitung řekl: „Každý zubař na světě si o tom přečte.“ A také dodal, že certifikátu o zapsání do Guinessovy knihy rekordů udělá na světě své ordinace čestné místo.

Dokážete si představit, že máte v ústech něco tak velkého?

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.