Zubař v Německu vytrhnul nejdelší zub na světě. Kolik měřil?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Guinnessova kniha rekordů má nového rekordmana. Do ní se zubař z Offenbachu zapsal jako ten, který vytáhl svému pacientovi nejdelší zub na světě, ten měřil neuvěřitelných 37,2 mm. Pacienta k zubaři dovedly silné bolesti, no není divu.

Pane doktore, moc to bolí

Dle serveru dw.com přišel pacient za lékařem už v roce 2018. Téměř rok však trvalo, než si zubař nechal potvrdit všechny potřebné papíry a zub správně přeměřit tak, aby mohl získat certifikát o nejdelším vytaženém lidském zubu na světě a zároveň tak být zapsaný v knize rekordů. Pacient z Mohuče přišel za svým lékařem s velkou bolestí zubu. Když se zubař rozhodnul svému pacientovi zub vytrhnout, ještě netušil, jaké překvapení jej čeká po jeho vytažení.

Téměř tři čtvrtiny z celkové délky 37,2 mm zubu tvořil kořen pod dásní, nikdo tak nemohl tušit jaký unikát pacient v ústech má, i když poměrně dost bolestivý unikát.

Zubař deníku Frankfurter Neue Zeitung řekl: „Každý zubař na světě si o tom přečte.“ A také dodal, že certifikátu o zapsání do Guinessovy knihy rekordů udělá na světě své ordinace čestné místo.

Dokážete si představit, že máte v ústech něco tak velkého?

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT