Znáte nejhrůznější ostrov světa? Toto místo v Mexiku vám nažene strach

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Ostrov plný strašidelných panenek se nachází v Mexiku a stává se cílem všech turistů, kteří milují bizarní nebo morbidní scenérie. Možná vás překvapí, jak smutný a zároveň morbidní podkres tento malý ostrov má. Každý si pak rychle rozmyslí, zda skutečně chce na takové místo směřovat své cestovatelské touhy.

Panenky budí zájem turistů

Na první pohled už z fotografií je patrné, že tento ostrov nebude obyčejným místem. Pro většinu lidí jsou panenky po celém ostrově velmi strašidelné, umocňuje to také způsob jejich zavěšení na stromech i všude po okolí. Špinavé, někdy i bezhlavé panenky totiž opravdu nahánějí hrůzu. Přesto se ostrov stává cílem turistů už řadu let. Noční zážitek na tomto ostrově však nechce zažít nikdo.

Ostrov je protkán smutnou tragédií

Proč vlastně na stromech ostrova visí panenky? A jak k tomu došlo? Příběh, který je spojený s panenkami na ostrově, je velmi smutný a tragický. V roce 1950 se o ostrov staral Julian Santana Barrera, který jednoho dne našel bezvládné tělíčko malé holčičky na okraji ostrova.

Muž se z plných sil snažil malou holčičku ještě zachránit, to však už nebylo vůbec možné. Jak se malá holčička dostala do proudu vody nebo co předcházelo této tragédii, to se Julian nikdy nedozvěděl.

Po pár dnech se stala zvláštní věc

Jen o pár dní později našel na stejném místě Julian malou plastovou panenku, která určitě musela patřit utonulé dívence. Rozhodl se panenku nechat na ostrově a zavěsil ji na jeden ze stromů. V tu chvíli k němu však, podle příběhu, promluvil duch utonulé holčičky a chtěl po Julianovi další a další panenky. Proto se v zoufalosti rozhodl rozvěsit po ostrově další plastové panenky, které časem ztratily na své kráse.

Venkovní muzeum panenek

Trochu pomatený Julian do dnešní doby nasbíral téměř 1 500 panenek, které vlivem povětrnostních podmínek dnes vypadají spíše hrůzostrašně než roztomile. Jejich tělíčka totiž připomínají právě mrtvá tělíčka. Julian byl nalezen mrtvý v roce 2001, podle příběhu zůstal zaklíněný v kanálu na místě, kde byla nalezena i utonulá holčička.

Byl příběh skutečný?

O pravdivosti příběhu se dnes můžeme jen dohadovat. Někteří tvrdí, že si Julian příběh s utopenou dívkou jen vymyslel, jelikož se na ostrově cítil příliš osamělý. Někteří tvrdí, že se tragédie stát mohla, ale žádný hlas mrtvé dívky nikdy Julian neslyšel, byl to jen výplod jeho fantazie a následek šoku. V některých příbězích a cestovatelských denících se můžete také dočíst, že možná neexistoval ani samotný Julian, ale všechny tyto možné scénáře nejsou ničím podložené. Proto se dnes jen těžko dozvíme, kde se panenky doopravdy na ostrově vzaly.

Ostrov panenek najdete celkem jednoduše, leží totiž jen pár kilometrů od hlavního města Mexico City, na kanále La Xochimilco. Pro slabé povahy však pohled na strašidelné panenky rozhodně není.

Zdroje: vyslapy.cz, www.idnes.cz, Wikipedia

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT