Zajímavosti o srdci člověka aneb co jste o tomto orgánu doposud netušili

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Zajímavosti o srdci člověka aneb co jste o tomto orgánu doposud netušili (zdroj: pixabay.com)

Lidské tělo je pozoruhodná záležitost. Lidé se neustále zajímají o to, jak jaký orgán v lidském těle funguje, co ho může ohrozit, co zajímavého se v našem těle děje. Člověk by se o své tělo měl stále zajímat a měl by se o něj starat, protože jednotlivé orgány mohou vypovědět svou službu a tělo tak může přestat fungovat. Zejména když lidské srdce vypoví službu, jsme takzvaně „nahraní“. A tak se starejme o sebe a své tělo tak, jak máme, aby srdce správně fungovalo a nemělo tendenci službu opravdu vypovědět.

Jelikož srdce patří mezi nejdůležitější orgány lidského těla, je třeba se o něm dozvědět něco více. Pojďme se proto o tomto orgánu opravdu něco dozvědět, když tedy neustále do našeho těla pumpuje krev a když zabezpečuje transport živin a kyslíku tkáním.


Zajímavosti o srdci člověka

  • Věděli jste, že srdce může bít, i když je odděleno od těla? Důvodem je to, že srdce má svůj vlastní elektrický impuls.
  • Věděli jste, že lidské srdce bije víckrát než sto tisíckrát denně?
  • Věděli jste, že majitelům koček se snižuje riziko infartu až o třetinu? Pokud jste majitelem koček, také se vám snižuje riziko mozkové mrtvice, a to taktéž o třetinu.
  • Věděli jste, že srdeční tep se mění? Mění se dle hudby, kterou posloucháte, srdeční tep napodobuje hudbu, kterou máte rádi.
  • Věděli jste, že vaše levá plíce je menší než pravá plíce? Důvodem je to, aby se do hrudního koše vešlo i srdce, plíce tedy musí být menší.
  • Věděli jste, že je zaznamenán případ, kdy muž získal srdce sebevraha a po letech spáchal sebevraždu naprosto stejným způsobem jako jeho předchůdce? Vzal si dokonce vdovu, která po zmiňovaném sebevrahovi zůstala, po letech však spáchal taktéž sebevraždu.
  • Věděli jste, že vegetariánům se díky jejich životnímu stylu snižuje pravděpodobnost úmrtí na srdeční chorobu? Pravděpodobnost úmrtí na srdeční chorobu se snižuje o skoro dvacet procent.
Autor: Vlastimil V.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.