Zajímavosti o srdci člověka aneb co jste o tomto orgánu doposud netušili

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Zajímavosti o srdci člověka aneb co jste o tomto orgánu doposud netušili (zdroj: pixabay.com)

Lidské tělo je pozoruhodná záležitost. Lidé se neustále zajímají o to, jak jaký orgán v lidském těle funguje, co ho může ohrozit, co zajímavého se v našem těle děje. Člověk by se o své tělo měl stále zajímat a měl by se o něj starat, protože jednotlivé orgány mohou vypovědět svou službu a tělo tak může přestat fungovat. Zejména když lidské srdce vypoví službu, jsme takzvaně „nahraní“. A tak se starejme o sebe a své tělo tak, jak máme, aby srdce správně fungovalo a nemělo tendenci službu opravdu vypovědět.

Jelikož srdce patří mezi nejdůležitější orgány lidského těla, je třeba se o něm dozvědět něco více. Pojďme se proto o tomto orgánu opravdu něco dozvědět, když tedy neustále do našeho těla pumpuje krev a když zabezpečuje transport živin a kyslíku tkáním.


Zajímavosti o srdci člověka

  • Věděli jste, že srdce může bít, i když je odděleno od těla? Důvodem je to, že srdce má svůj vlastní elektrický impuls.
  • Věděli jste, že lidské srdce bije víckrát než sto tisíckrát denně?
  • Věděli jste, že majitelům koček se snižuje riziko infartu až o třetinu? Pokud jste majitelem koček, také se vám snižuje riziko mozkové mrtvice, a to taktéž o třetinu.
  • Věděli jste, že srdeční tep se mění? Mění se dle hudby, kterou posloucháte, srdeční tep napodobuje hudbu, kterou máte rádi.
  • Věděli jste, že vaše levá plíce je menší než pravá plíce? Důvodem je to, aby se do hrudního koše vešlo i srdce, plíce tedy musí být menší.
  • Věděli jste, že je zaznamenán případ, kdy muž získal srdce sebevraha a po letech spáchal sebevraždu naprosto stejným způsobem jako jeho předchůdce? Vzal si dokonce vdovu, která po zmiňovaném sebevrahovi zůstala, po letech však spáchal taktéž sebevraždu.
  • Věděli jste, že vegetariánům se díky jejich životnímu stylu snižuje pravděpodobnost úmrtí na srdeční chorobu? Pravděpodobnost úmrtí na srdeční chorobu se snižuje o skoro dvacet procent.
Autor: Vlastimil Vachta
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat