Za ztraceným filmem Marilyn Monroe stojí čtrnáctiletý chlapec

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Kdo by neznal půvabnou herečku Marilyn Monroe, která ve své době byla ikonou a idolem nejedné ženy. Nepatřila k nejhubenějším herečkám, povzbuzovala tak ženy k tomu, aby se nestyděly za své tělo, ať už je jakékoli. I když už není mezi námi, nestárnoucí jsou její výroky a citáty, k nimž se mimo jiné řadí také citát „Věř si. Když si nebudeš věřit ty, tak kdo?“ To je však jen jedna z mnoha věcí, která se s Marilyn Monroe pojí a která se nikdy nezapomene. Stejně jako filmy zůstanou, v nichž účinkovala.

Herečku Marilyn Monroe si spojíme s mnoha filmovými snímky. Nevzpomeneme si však na jeden, který se považoval za dávno ztracený, přesto ztraceným nebyl. Na mysli máme snímek z roku 1955, za nímž stál teprve čtrnáctiletý chlapec. Jednalo se o krátký 16 mm film, za nímž stál Peter Mangone. Film, který se považoval za dávno zapomenutý, ukazuje raritní záběry, které byly pořízeny, když se Marilyn nacházela v New Yorku.

Za snímkem stojí čtrnáctiletý chlapec

Jak již bylo zmíněno, za unikátním krátkým filmovým snímkem stojí teprve čtrnáctiletý kluk, který se dozvěděl, že se v jeho městě bude nacházet ikonická Marilyn Monroe. Peter kvůli idolu mnoha žen šel za škollu a pravidelně hlídkoval před hotelem, kde měla být ikonická kráska ubytována. Doufal v pouhý autogram, ale dostalo se mu něčeho lepšího.

Jednoho dne se rozhodl ikonickou krásku oslovit. Skamarádili se, proto se o ní rozhodl natočit krátký film na vypůjčenou kamarádovu kameru.

Video z nakupování

Marilyn ho přizvala k nakupování, tudíž filmový snímek, který trvá asi pět a půl minuty, je právě z tohoto prostředí. Byl to krásný filmový snímek, který však po čase vyhodil, jelikož neměl žádnou hodnotu. Tedy myslel si, že ho vyhodil. Přes sedmnácti lety našel film jeho otec. Jenže už neobjevil film bezcenný, ale film s obrovskou hodnotou – hlavně tou emocionální hodnotou.

Autor: Vlastimil Vachta
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT