Víte, že během těhotenství můžete dokonce i zhubnout?

Každá žena, která si prošla těhotenstvím to zná – typické nepříjemné příznaky jako nechutenství, zvracení, oteklé nohy, nafouklá prsa …. ale každá to prožíváme jinak!


Velké břicho i zadek jsou známkou ženskosti

Rachel Barker (30) se rozpovídala o tom, jak vypadá její tělo po několika porodech: „Po prvním porodu mi zůstalo šest kilogramů navrch. Během druhého těhotenství jsem přibrala zhruba třináct kilogramů, ale horší bylo to, že jsem kvůli špatné poloze musela rodit císařským řezem. Už jen pohled na jizvu a stehy mě děsil. Kůže kolem jizvy byla fialová, bolelo to při sprchování, nemohla jsem ani pořádně chovat své dítě a v podstatě trvalo několik dalších týdnů, než jsem se zbavila všech omezení. Přesto jsem se po roce vrátila na svou původní váhu a velikost 40“.

Rachel otěhotněla ještě potřetí, ovšem toto těhotenství bylo ze všech nejhorší. Přibrala 13 kilogramů a celkově si připadala těžší. Díky komplikacím v 5. měsíci musela opět porodit císařským řezem, což má zřejmě za následek ochablé bříško i po roce. „Obecně si připadám sice méně atraktivní, ale zato mnohem víc ženštější, protože moje tělo toho hodně dokázalo.“ dodala Rachel.

Natálii chybí velké červené strie

Natálie (26) popsala její neduhy na těle: „První jizvičky jsem si všimla tak ve čtvrtém měsíci, a pak se v podstatě každý týden objevila nějaká nová. Říkala jsem si, že dokud jsou nízko pod pupíkem, o nic nejde, protože je lehce schovám.“ Jenže Natálie svého syna 3 týdny přenášela a mezitím se jí břicho ještě více zvětšilo, což mělo za následek, že se strie rozšířily až k hrudníku. „I moje porodní asistentka byla v šoku, prý to jsou nejhorší strie, které kdy viděla.“ vzpomíná Natálie.

Jakmile se jí narodil syn Elliott, během tří týdnů zhubla neuvěřitelných 19 kilogramů. O kila sice přišla, jenže další strie se jí po rychlém úbytku váhy a ztrátě svalové hmoty vytvořily i na pažích a ňadrech. „Moje matka říká, že tyto strie jsou děsivé, ale pro mě je to známka a důkaz toho, kdo jsem a čím si moje tělo prošlo. Může to znít divně, ale jsem vlastně zklamaná, že mi jizvičky zbledly a jsou méně vidět. Když byly rudé a hodně viditelné, připadala jsem si jako tygří matka. Se svým tělem spokojená, i když vím, že moje břicho už nebude nikdy vypadat jako dřív.“ dodala na závěr Natálie.

Ashley čekala mnohem horší tělo po porodu

„Během těhotenství jsem přibrala necelých 13 kilogramů. Když jsem se krátce po porodu v nemocnici sprchovala a podívala se na sebe do zrcadla, překvapilo mě povolené břicho, ale vlastně jsem to čekala mnohem horší.“ říká Ashley Johns (27). Jakmile syn dosáhl šesti měsíců, i Ashleyina váha se stáhla na tu původní. „Snažím se jíst zdravě, jednou týdně cvičím jógu a denně ujdu skoro 5 kilometrů. Mohla bych víc cvičit, ale jsem se synem.“ uzavřela Ashley.

Jessica po porodu přestala jíst tučná a smažená jídla

Jessica (20) před porodem vážila přes 85 kilo a nosila velikost 44, nyní, tři měsíce po porodu zhubla na 70 kilogramů a její velikost klesla na číslo 40. „Moje neutuchající chuť na všechna ta nezdravá a tučná jídla během těhotenství náhle zmizela. Jen během prvního trimestru jsem zhubla šest kilogramů, a protože ani pak se moje žravost nevrátila, celkově jsem shodila během těhotenství úžasných třináct kilogramů.“

Pro Jessicu bylo velkým překvapením, co těhotenství s jejím tělem dokázalo. „Poprvé v životě jsem cítila vlastní klíční kost. Za další dva týdny jsem ještě zhubla a musela si pořídit kompletně nový šatník. Tohle jsem od těhotenství vůbec nečekala, ale jsem velmi šťastná.“ vypráví mladá Jessica.

Aimee přišla o svá prsa

„Na svá velká prsa před porodem jsem byla pyšná“ vzpomíná Aimee, která za celou dobu těhotenství přibrala pouze šest kilogramů. Její dcera Eadie se narodila císařským řezem o 4 týdny dříve. Aimee (22) ji proto nemohla plně kojit, mléko odstříkávala, a nakonec skončila s mastitidou. „Moje prsa měla nazelenalou barvu a bolela tak, že jsem nemohla ani spát. Z nemocnice jsem odcházela s antibiotiky a za šest týdnů jsem definitivně přišla o mléko.“ řekla Aimee.

Její prsa se začala pomalu zmenšovat a ztratila veškerou pružnost. „Pořád mám pár kilogramů navíc, ještě mě trochu trápí jizva po císařském řezu, ale z čeho jsem opravdu nešťastná, jsou má prsa. Připadám si, jako bych přišla o kus sebe. Proto si teď šetřím na plastickou operaci.“ povídá nešťastná maminka.

Každé těhotenství nese svá pro a proti, jste se sebou spokojené nebo patříte k těm, které jsou nešťastné z poporodních kil?

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí
In dubio pro reo 4 fotografie

In dubio pro reo

In dubio pro reo je jedna z klíčových zásad trestního práva a znamená v pochybnostech ve prospěch obviněného. Jak funguje tato zásada v praxi je možno demonst..

doba čtení: 4 minuty
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí
Justiční logika 4 fotografie

Justiční logika

Již osm let řeším zapeklitý případ. Jde o jednu obchodní společnost, kde se část společníků rozhodla, že vymění vedení a nasměruje společnost novým směrem. Sm..

doba čtení: 5 minut
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 13 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 39 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 16 lidí
Rozvod za 12 let 4 fotografie

Rozvod za 12 let

Tento příběh je z doby, kdy jsem ještě nebyl advokátem, a který jsem zdědil. Na začátku byla docela banální věc, že se klientka chtěla rozvést. Předpokladem r..

doba čtení: 4 minuty
CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí