Během těhotenství můžete dokonce i zhubnout! Nevěříte?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každá žena, která si prošla těhotenstvím to zná – typické nepříjemné příznaky jako nechutenství, zvracení, oteklé nohy, nafouklá prsa …. ale každá to prožíváme jinak!

Velké břicho i zadek jsou známkou ženskosti

Rachel Barker (30) se rozpovídala o tom, jak vypadá její tělo po několika porodech: „Po prvním porodu mi zůstalo šest kilogramů navrch. Během druhého těhotenství jsem přibrala zhruba třináct kilogramů, ale horší bylo to, že jsem kvůli špatné poloze musela rodit císařským řezem. Už jen pohled na jizvu a stehy mě děsil. Kůže kolem jizvy byla fialová, bolelo to při sprchování, nemohla jsem ani pořádně chovat své dítě a v podstatě trvalo několik dalších týdnů, než jsem se zbavila všech omezení. Přesto jsem se po roce vrátila na svou původní váhu a velikost 40“.

Rachel otěhotněla ještě potřetí, ovšem toto těhotenství bylo ze všech nejhorší. Přibrala 13 kilogramů a celkově si připadala těžší. Díky komplikacím v 5. měsíci musela opět porodit císařským řezem, což má zřejmě za následek ochablé bříško i po roce. „Obecně si připadám sice méně atraktivní, ale zato mnohem víc ženštější, protože moje tělo toho hodně dokázalo.“ dodala Rachel.

Natálii chybí velké červené strie

Natálie (26) popsala její neduhy na těle: „První jizvičky jsem si všimla tak ve čtvrtém měsíci, a pak se v podstatě každý týden objevila nějaká nová. Říkala jsem si, že dokud jsou nízko pod pupíkem, o nic nejde, protože je lehce schovám.“ Jenže Natálie svého syna 3 týdny přenášela a mezitím se jí břicho ještě více zvětšilo, což mělo za následek, že se strie rozšířily až k hrudníku. „I moje porodní asistentka byla v šoku, prý to jsou nejhorší strie, které kdy viděla.“ vzpomíná Natálie.

Jakmile se jí narodil syn Elliott, během tří týdnů zhubla neuvěřitelných 19 kilogramů. O kila sice přišla, jenže další strie se jí po rychlém úbytku váhy a ztrátě svalové hmoty vytvořily i na pažích a ňadrech. „Moje matka říká, že tyto strie jsou děsivé, ale pro mě je to známka a důkaz toho, kdo jsem a čím si moje tělo prošlo. Může to znít divně, ale jsem vlastně zklamaná, že mi jizvičky zbledly a jsou méně vidět. Když byly rudé a hodně viditelné, připadala jsem si jako tygří matka. Se svým tělem spokojená, i když vím, že moje břicho už nebude nikdy vypadat jako dřív.“ dodala na závěr Natálie.

Ashley čekala mnohem horší tělo po porodu

„Během těhotenství jsem přibrala necelých 13 kilogramů. Když jsem se krátce po porodu v nemocnici sprchovala a podívala se na sebe do zrcadla, překvapilo mě povolené břicho, ale vlastně jsem to čekala mnohem horší.“ říká Ashley Johns (27). Jakmile syn dosáhl šesti měsíců, i Ashleyina váha se stáhla na tu původní. „Snažím se jíst zdravě, jednou týdně cvičím jógu a denně ujdu skoro 5 kilometrů. Mohla bych víc cvičit, ale jsem se synem.“ uzavřela Ashley.

Jessica po porodu přestala jíst tučná a smažená jídla

Jessica (20) před porodem vážila přes 85 kilo a nosila velikost 44, nyní, tři měsíce po porodu zhubla na 70 kilogramů a její velikost klesla na číslo 40. „Moje neutuchající chuť na všechna ta nezdravá a tučná jídla během těhotenství náhle zmizela. Jen během prvního trimestru jsem zhubla šest kilogramů, a protože ani pak se moje žravost nevrátila, celkově jsem shodila během těhotenství úžasných třináct kilogramů.“

Pro Jessicu bylo velkým překvapením, co těhotenství s jejím tělem dokázalo. „Poprvé v životě jsem cítila vlastní klíční kost. Za další dva týdny jsem ještě zhubla a musela si pořídit kompletně nový šatník. Tohle jsem od těhotenství vůbec nečekala, ale jsem velmi šťastná.“ vypráví mladá Jessica.

Aimee přišla o svá prsa

„Na svá velká prsa před porodem jsem byla pyšná“ vzpomíná Aimee, která za celou dobu těhotenství přibrala pouze šest kilogramů. Její dcera Eadie se narodila císařským řezem o 4 týdny dříve. Aimee (22) ji proto nemohla plně kojit, mléko odstříkávala, a nakonec skončila s mastitidou. „Moje prsa měla nazelenalou barvu a bolela tak, že jsem nemohla ani spát. Z nemocnice jsem odcházela s antibiotiky a za šest týdnů jsem definitivně přišla o mléko.“ řekla Aimee.

Její prsa se začala pomalu zmenšovat a ztratila veškerou pružnost. „Pořád mám pár kilogramů navíc, ještě mě trochu trápí jizva po císařském řezu, ale z čeho jsem opravdu nešťastná, jsou má prsa. Připadám si, jako bych přišla o kus sebe. Proto si teď šetřím na plastickou operaci.“ povídá nešťastná maminka.

Každé těhotenství nese svá pro a proti, jste se sebou spokojené nebo patříte k těm, které jsou nešťastné z poporodních kil?

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu