Video: Americký lék na paniku. Houslisté hráli slavnou filmovou píseň před prázdnými regály

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Lidé neskupují potraviny a základní hygienické potřeby jen u nás. Děje se to po celém světě, všichni mají strach, a protože teď je lepší z domu vůbec nevycházet, je dobré mít doma zásoby. Ovšem supermarkety pak nestíhají zásobování a aktuálně je ve Spojených státech nedostatkovým zbožím toaletní papír. Situaci v jednom z amerických supermarketů se rozhodla ulehčit dvojice houslistů.

Snad se ještě nepotápíme

Jistě si pamatujete slavnou scénu z velkofilmu Titanic, když na palubě potápějící se lodi hrají v tom všem zmatku a panice hudebníci slavnou hymnu z 19. století Near the My God to Thee. Právě tuto scénu napodobila dvojice amerických houslistů, Bonnie Von Duyke a Emer Kinsella. Oblékli si záchranné vesty a hymnu začali hrát přímo v supermarketu před prázdnými regály v uličce, kde se normálně nachází toaletní papír, velmi nedostatkové zboží.

Gesto houslistů je dojemné i úsměvné zároveň. Oni sami pro BBC řekli, že jim šlo o to, aby se lidé snadněji se situací vyrovnali a snažili se situaci alespoň maličko odlehčit. Video pak sdíleli online, aby jej mohli vidět všichni.

Amerika, stejně jako zbytek světa v čele s novým epicentrem nákazy, se snaží všemi možnými prostředky postupující nákazu alespoň zpomalit. Kvůli přijímaným opatřením tak lidé v Americe mají stejný strach jako my u nás. V Česku se strhla neobvyklá vlna solidarity, lidé si pomáhají, v Itálii se zpívá a celá Evropa společně tleská záchranným složkám.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT