Vesmír je prostě nekonečný … víte, co máte nad hlavou? Kam zmizel letoun s Frederickem Valentichem?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Každý si pod pojmem Vesmír dokážeme představit úplně něco jiného, ale oficiální označení Vesmíru (kosmos) je, že je to veškerá hmota, energie a časoprostor, který obsahuje. Jsou tím tedy myšleny veškeré hvězdy, galaxie, planety a mezigalaktický prostor.

Dle dnešního chápání je vesmír rozdělen do tří základních principů

  • vakuum – prostor a čas
  • formy energie
  • přírodní zákony

Tyhle tři představy vesmíru prakticky odpovídají již představám dřívějšího chápání vesmíru, které sepsal Aristoteles ve své knize Fyzika. Pozdější filozofové tyto myšlenky ještě upravili a zdokonalili.

Anketa: Věříte na existenci UFO?
Celkem hlasů: 186

Kam zmizel Frederick Valentich?

Dne 21.10. 1978 letěl australský pilot Frederick Valentich nad Bassovým průlivem. Zpočátku klidná cesta se stala velice zajímavou ve chvíli, kdy asi 300 metrů nad sebou Frederick něco zahlédl. Ještě stihl zahlásit do vysílačky, že vidí nějaký neidentifikovatelný létající objekt, který bliká. Následovala informace o tom, že se mu zadrhává motor. Jeho poslední věta zněla: ,,Není to letadlo.“. Na to prostě a jednoduše zmizel za doprovodu přerušovaného kovového zvuku, a to neznámo kam.

Nikdo už ho nikdy neviděl, stejně jako jeho letadlo. Okamžitě bylo samozřejmě zahájeno jak letecké, tak i pozemní a námořní pátrání, ale po letadle s pilotem se doslova slehla zem. Jediná stopa, která by mohla být brána v potaz, byla velká olejová skvrna, která se objevila asi 18 kilometrů od King Islandu, nicméně nebyl nalezen jediný důkaz, že by měla být jakkoli spojena s tímto letadlem. Celá věc byla uzavřena v roce 1982 tím, že „příčina zmizení letadla prostě nebyla zjištěna“.

Podívejte se na detailní přepis Frederickova posledního hovoru zde: http://www.ufor.asn.au/wp-content/uploads/2015/04/FrederickValentichFinalCommunication.pdf

Byli to mimozemšťané?

Samozřejmě vznikly různé teorie, co se mohlo s pilotem a letadlem stát. Jako první byla teorie o mimozemšťanech, což bylo mnoha lidmi svrženo. Následovala možnost, že mladík takto zinscenoval své vlastní zmizení. Vyšetřovatelé přišli s další teorií, že pilot byl nezkušený a ve vesmíru prostě přestal vnímat horizont, byl dezorientovaný a obrátil letoun na záda. „Záhadný“ objekt potom mohl být jeho obraz ve vodní hladině. Takto dezorientován se zřítil do moře.

Unesli letadlo mimozemšťané? Sestřelili ho pašeráci drog, když se pilot ocitl blízko jejich letadla s kontrabandem? Jak je možné, že se letoun prostě ztratil? Co bylo ono záhadné světélkující plavidlo, které pilot viděl jako poslední? Na tyto otázky nikdo jednoduše odpověď nenašel. A to od této „nehody“ uplynulo více než 40 let!

Pricházíme v míru

Je všeobecně známo, že při vlastnostech vesmíru, které tam panují, tam nemůže vzniknout žádný inteligentní život. Přesto mnoho lidí věří na „vesmírné návštěvníky“, které si povětšinou představují jako malé zelené mužíčky s tykadly na hlavě. Tomu také hodně napomohlo množství filmů, natočených na téma vesmír a mimozemšťané, kteří „přichází v míru“. Nicméně, tohle jasně popírá tzv. antropický princip, který bývá často zdrojem různých polemik.

Vesmírné výzkumy

Výzkumem vesmíru se zabývá lidstvo již přes více než 50 let, jelikož pořád nabízí spoustu a spoustu otázek, na které se nám nedaří najít dostatečné množství odpovědí. Existuje také pár vesmírných stanic, které jej zkoumají prakticky neustále, zaznamenávají veškeré jeho změny a dovedou určit, co se v blízké době stane, například která hvězda spadne a kam.

Nicméně, z vesmíru nepadají jenom hvězdy, existuje spousta věcí, které jsme zaregistrovali jako „spadlé z nebe“ a které nám nedokázal nikdo vysvětlit, jak se vlastně objevily tam, kde se objevily. Vesmír vždy byl a bude opleten mnoha záhadami, které se ani té nejlepší vesmírné stanici nepodaří rozluštit.

Inu, není trocha tajemství přitažlivá? Neche to vesmíru!

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT