Věděli jste, že Tom Hanks se musel učit jižanský přízvuk do filmu Forrest Gump?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jaký je váš nejoblíbenější filmový snímek? Možná je to jedinečný filmový snímek Forrest Gump s Tomem Hanksem v hlavní roli. Podle portálu ČSFD se jedná o druhý nejlepší film a o první nejoblíbenější film. Nemůžeme se tomu divit, je to opravdu mistrovské dílo, které je populární napříč generacemi. Kdo by neznal příběh Forresta a legendární hlášky a citáty v podobě: „Máma vždycky říkala, pro hlupáka každý hloupý,“ nebo „Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš.“ To však všechno o filmovém snímku známe a víme. Prozraďme si jiné zajímavosti týkající se tohoto jedinečného filmu, na které si vždycky vzpomeneme, když si film pustíme.

Zajímavá fakta o filmu Forrest Gump

  • Věděli jste, že Forrest Jr. vstupuje do autobusu na konci snímku ve stejné košili, jakou měl na začátku filmu jeho otec? Jedná se o modrobílou košili.
  • Obuv, které dostal filmový Forrest od Jenny, byly tenisky značky Nike, které byly vyrobeny v roce 1974. Podobné tenisky měl na nohou Tom Hanks i v jiném filmovém snímku, a to The Man With One Red Shoe.
  • Věděli jste, že film měl dokonce obnovenou premiéru? A to na počest svého desátého výročí v roce 2014.
  • Forrest Gump je nejvýdělečnějším filmem Roberta Zemeckisa. Čtvrt miliardu dolarů vydělal jenom za prvních šestašedesát dnů.
  • Filmovou lavičku si jistě vzpomínáte. Forrest na ní seděl a povídal svůj příběh čekající na autobus. Věděli jste, ale že právě tato lavička, která se původně nacházela v městě Savanah, byla později vydražená v aukci za pětadvacet tisíc dolarů?
  • Pokud zavítáte do Disney`s Planet Hollywood, uvidíte zde přesně tu samou loď „Jenny“, kterou měl Forrest ve filmu na lovení krevet.
  • Věděli jste, že rodné město Forresta Gumpa, tedy město Greenbow v Alabamě, ve skutečnosti neexistuje?
  • V celém filmovém snímku zazní šest písní od skupiny The Doors. To je ostatně nejvíce písní od jedné kapely, co nějaký film má.
Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT