V Anglii existuje močál plný mrtvol! Pohřbíval tam své oběti párek sériových vrahů

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V severní části Anglie existuje odlehlé místo, které nahání strach už svou atmosférou. Jedná se o močál Saddleworth Moor, kolem kterého vede jen jedna opuštěná silnice. Toto místo je protkané brutálními činy, jelikož jeden mladý pár zde pohřbíval všechny své oběti. Některá těla se dokonce dodnes nenašla.

Mladý milostný pár měl poněkud zvrhlé chvíle pokušení, při nichž společně vraždili. Hrozné činy a vraždy páchali po dobu dvou let, od roku 1963 do 1965. Jejich dětství ani mládí nebylo příliš lehké, a tak se mnoho odborníků domnívá, že chuť vraždit se vyvinula právě z psychické poruchy.

Jak vrazi žili v dětství?

Brady se narodil ve Skotsku, v roce 1938. Jeho matka byla tehdy svobodná, a tak malý chlapec svého otce nikdy nepoznal. Matka se o něj sama nedokázala postarat, a tak skončil u adoptivních rodičů. Brzy se však začal vymykat kontrole, začal krást a inkriminoval k nacismu, a tak v 16 letech skončil v nápravném zařízení. Po propuštění byl Brady ještě více nepřátelský a lidem se stranil. Pracoval jako skladník, kde také v roce 1961 potkat mladou Myru Hindleyovou.

Myra se Bradymu ve všem podřídila

Jelikož byla Myra velmi mladá a skladník byl její první láskou, ve snaze předejít rozchodu se mu ve všem podřizovala. Brady toho hojně využíval, a tak si brzy notovali ve vkusu oblékání i v politických názorech. Jeho schopnost ovládat mladou dívku byla perfektní, a tak brzy své názory ještě více radikalizoval.

Od malých krádeží přešli k vraždám

Mezi poslední kapky před vůbec nejhorším činem patřilo několik vloupání i krádeží. Brzy však tyto výtržnosti Bradymu nestačily, a tak svou přítelkyni začal nabádat k tomu, že vůbec nejlepší potěšení společně budou mít z mučení a vraždění lidí.

První obětí byla kamarádka mladé Myry

Model shánění obětí byl jasně daný. Brady na motorce vyhlédne oběť u silnice, problikne světly a mladá Myra zastaví a nabídne svezení do blízkého města. Jako první si Brady vybral na motorce teprve šestnáctiletou Pauline Readovou, která byla shodou okolností známá mladé Myry. Proto ani nebylo těžké nalákat mladou Pauiline, se kterou zastavili na opuštěné silnici u močálu a Brady se jí zmocnil.

Po chvíli se vrátil pro svou přítelkyni, aby ji zavedl k umírající mladé Pauline a ukázal jí, jak vraždit. Oběť měla nadvakrát proříznuté hrdlo a v ráně měla nacpaný kus látky z oblečení. Zatímco se Myra dívala na umírající oběť, Brady opodál rýčem vykopával hrob v rašeliništi. Mladá Myra si všimla, že dívka má kromě proříznutého hrdla také potrhané šaty a stopy po znásilnění, což ovšem Bradymu odpustila.

Málem byli za své činy popraveni

Takových vražd přichystal milenecký pár ještě několik. Nakonec je však policisté dopadli a svůj trest si ve vězení odseděli oba. V roce 1965 byl v Anglii zrušený trest smrti, a tak jen o vlásek oba unikli tomuto trestu a byli prvními sériovými vrahy, kteří nebyli popraveni. Oba tak dostali u soudu doživotní trest odnětí svobody.

Zdroje: crimeandinvestigation.co.uk, manchestereveningnews.co.uk, wikipedia.com

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu