Užijte si svou plavbu snů a zapomeňte na žaludek jak na vodě … a to doslova!

Rádi byste se s partnerem či partnerkou vydali na romantickou projížďku lodí či dokonce plavbu po La Manche, ale jediné, co vám brání, je mořská nemoc? Celá dovolená jde potom do háje a vy jen smutně koukáte na všechny ty lidi, kteří si plavbu užívají do sytosti a kterým nic nechybí. Proč zrovna vy si to nemůžete užít také? Ale věděli jste, že se vším se dá bojovat? Stejně tak s mořskou nemocí, takže nevěšte hlavu a vrhněte se na to.


Za vše může kinetóza!

Taková houpající se loď vzbudí v našem těle, nebo lépe řečeno – v mozku, spoustu signálů, se kterým si musíme vnitřně poradit. Právě tyto signály proudí z vnitřního ucha a pokud se nesejdou se signály z ostatních orgánů, tak to právě způsobí, že je vám tolik špatně. Takže mořská nemoc tudíž opravdu s mořem nic společného nemá, jak se mnoho z nás mylně domnívá. To samé se nám stává na kolotoči, houpačce nebo jen v autobuse. Odborně se tento stav nazývá kinetóza.

Anketa: Také se vám na lodi dělá zle?
Celkem hlasů: 75

Jak tedy kinetózu zmírnit?

  • Doporučujeme pouze lehké jídlo maximálně hodinu před vyplutím, poté nás žaludek nebude dráždit, protože bude prakticky prázdný
  • Nejlepší z přírodních léků na toto onemocnění je zázvor. Pokud se nebojíte léčiv, vsaďte na kinedril, který působí na nervovou soustavu tak, že se člověk po něm cítí ospalý. To byste si potom z plavby moc neužili.
  • V případě, že se vám začne dělat nevolno, zafixujte svůj zrak na jedno nepohyblivé místo na zemi, čímž zapříčiníte, že oči budou vysílat k mozku ty samé signály, jako vnitřní ucho a vše bude v rovnováze.
  • Snažte se dýchat čerstvý vzduch, pokud je to možné. Pokud ne, běžte alespoň dál od motoru, různých výfukových plynů či zplodin nebo dokonce cigaretového smradu.
  • Zůstaňte v klidu! Pokud možno, posaďte se někam a nehýbejte se, vaše tělo se rychleji uklidní a vám bude lépe.
  • Dostatečně pijte. Zásobte své tělo tekutinami, uklidní vás to a navíc budete mít něco v břiše.

Pokud se tyhle stavy naučíte překonat, klidně to vyrazte oslavit na pořádnou týdenní plavbu po městě lodí a určitě si vysněnou dovolenou dosyta užijete.

Autor: Martin L.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 48 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 29 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 29 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 48 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 42 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 48 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 44 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 40 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 45 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 16 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.