Už vám rostou jahody na zahrádce? Poradíme, co z nich připravit

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste letos sázeli jahody, pak už jste se možná dočkali i úrody. Jahody rostou velice hojně, počasí jim přeje. Pokud taky na své zahrádce sesbíráte obden hromadu jahod, nemusíte je všechny sníst nebo je zamrazit. Můžete z nich vykouzlit i fantastické dezerty, které vám vykouzlí úsměv na tváři a které potěší vaše chuťové pohárky na jazyku. Že nevíte, jaké dezerty z jahod připravit? Přinášíme vám několik skvělých dezertů, které si zamilujete nejen pro jejich chuť, ale také pro snadnost přípravy.

Samozřejmě jahody je možné nahradit i jiným ovocem ze zahrádky, které si vypěstujete. Co třeba přimíchat také borůvky nebo maliny? I s těmito druhy ovoce to může bomba!


Milujete jahodové řezy?

Připravit si můžete například jahodové řezy se želatinou, které jsou na přípravu snadné. Samotný korpus si lze připravit buď ze sušenek, nebo si můžete upéct korpus piškotový. Náplň bývá nepečená, většinou ze smetany nebo šlehačky. Na to jahody a želatinu, poté jen šoupnout do lednice. Skvělý osvěžující letní dezert ke kafíčku je tak připraven.

Jahodové bublaniny jsou nestárnoucí klasikou

Z jahod si také lze připravit klasickou či tradiční bublaninu. Stačí jen vejce, mouka, cukr a pár dalších ingrediencí, k tomu jahody a šup s tím do trouby! Vznikne skvělý dezert, který vám jistě připravovali i vaše babičky, když jste byli malými dětmi.

Z jahod jahodová marmeláda!

Nejste na buchty ani jiné podobné dezerty? Neplýtvejte s jahodami a udělejte si z nich jahodovou marmeládu, kterou si budete potírat na chleba nebo rohlík k snídani. Není nad pravou jahodovou marmeládu, nejsou to jako marmelády z obchodů!

A co jahodové koláče?

Také existují takzvané jahodové koláče, které upeče opravdu každý. Pokud nejste na přesné odměřování ingrediencí, u jahodových koláčů to nevadí. Gram sem, gram tam – kdo to pozná! Hlavně, když budou chutnat. Nezapomeňte nahoru přidat drobenku.

Autor: Vlastimil V.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.