Únos Travise Waltona mimozemšťany: Pravda, nebo lež?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Pohled na hvězdné nebe málokoho nechává zcela chladným. Lidé si často kladou otázky, jsme-li ve vesmíru sami, nebo máme někde daleko sousedy, o kterých nic nevíme? A co když oni na Zemi už byli? Své by o tom mohl vyprávět Travis Walton, který sehrál hlavní roli v únosu mimozemšťany. Jak se to všechno odehrálo?

Lesní dělník v zajetí ufonů

Travis Walton byl úplně normální mladý Američan, který pracoval jako lesní dělník. 5. listopadu 1975 si tak vesele rubal dříví v lese společně s ostatními, když tu se najednou nad nimi objevil létající talíř. Walton se na něj šel zvědavě podívat, ale z objektu se začal šířit paprsek světla a Waltona omráčil až do stavu bezvědomí.

Jeho spolupracovníci, zděšeni tím, co se dělo, odjeli pryč. Walton se probral v pokoji, který připomínal nemocnici, a nad ním se skláněly tři šedivé mimozemské osoby malého vzrůstu. Dále si příliš nepamatoval, snad jen to, že se snažil s nimi bojovat, načež se probudil na dálnici a létající talíř odletěl pryč. Ztracen byl po dobu pěti dnů.

Ufologové versus skeptici

Zatímco ufologové považovali Waltonům zážitek s ufony za zcela pravdivý, skeptici si mysleli, že jde o podvod, v němž hlavní roli sehrály peníze. Pravdou je, že Walton společně se svým bratrem a matkou patřili mezi dlouholeté pozorovatele UFO.

Skeptici mají příběh s UFO za senzaci ze strany médií, a za nepříliš složitý způsob, jak přijít k penězům. Poukazují na málo průkazné testy na detektoru lži, které Walton podstoupil a u kterých jako protiopatření zadržoval dech. Objevil se i názor psychologů, co uváděli zvýšený počet „únosů mimozemšťany“ po tom, co se v televizi vysílal film NBC The UFO incident.

Walton napsal v roce 1978 knihu o svém zážitku s UFO, která se stala předlohou pro film Oheň v oblacích (1993). Věnoval se také přednáškám na UFO konferencích.

Zdroj: peoplepill, Wikipedia | foto: WikiMedia, CC

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu