Tržnice, která nahání hrůzu! Na Akodessewa si můžete koupit mrtvoly

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Tato tržnice není rozhodně místo, kde si koupíte čerstvé plodiny nebo zajímavé výrobky místní kultury. Akodessewa je totiž nákupním centrem pro příznivce voodoo techniky. Speciální materiály a předměty, které můžete koupit na této tržnici, přivádí hrůzu i děsivý pocit.

Africká tržnice Akodessewa nabízí speciální předměty, co potřebujete k magickým rituálům, čarodějnictví nebo voodoo technikám. Tak trochu jiné místo vám nabízenými produkty nažene hrůzu už od vchodu.

Afrika a magické rituály

Zřejmě není divu, že se tak zvláštní obchodní místo nachází právě v Africe. Vždyť tento kontinent je celý protkaný záhadnými rituály a magií, kteří věří obyvatelé dodnes. Voodoo magie sice pochází z Afriky, ale v dnešní době tuto magickou techniku provádí přes 80 milionů lidí po celém světě. Voodoo technika má pomoci s vyřešením nemocí, problémů i nepřátel.

Co můžete na tržišti koupit?

Tato tržnice se nachází v africkém městě Toga. V malých obchůdkách najdete všechny potřebné předměty k provozování voodoo magie. Mezi nejčastější zboží na tomto tržišti patří:

  • voodoo panenky,
  • části zvířat, jejich lebky, kosti i kůže,
  • africké byliny.

Zákazníci hledají černý pudr

Nejvíce cenným produktem na této tržnici je ale černý pudr. Tato ingredience, která se používá při každém větším rituálu, je vyrobená z rozemletých zvířecích kostí spolu se speciálními bylinami. Lidé dokonce věří, že tento speciální černý pudr pomáhá při početí dítěte. Má v sobě velké množství magické síly i různých živin, proto je velkou poptávkou také u sportovců.

Nejen pro vyznavače voodoo

Toto zajímavé, a tak trochu děsivé místo navštěvují i jiní lidé, než jen vyznavači magie a techniky voodoo. Často sem míří také turisté, kteří prahnou po zajímavých a trochu strašidelných místech světa. Milovníci hororů si toto tržiště rozhodně nenechají utéct.

Na klasické turisty jsou na trhu Akodessewa zvyklí, a tak se tržiště přizpůsobilo i “obyčejným smrtelníkům”. Zákazník si tak může kromě zvířecích částí těla odnést i různé bylinky nebo talismany. Suvenýry jsou zde velmi oblíbené, a tak ani vy při návštěvě rozhodně neodejdete s prázdnou.

Zdroj: magazin.cz, atlasobscura.com, earthlymission.com

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu