Trendem ve světě bydlení jsou moderní pokojové rostliny. Jaké to jsou?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Chcete svou domácnost něčím oživit, chcete ji zmodernizovat? Pak byste měli nahlédnout do světa bydlení a poznat aktuální trendy. K aktuálním trendům patří nejen umělé kožešiny zdobící pohovku, ale také pokojové rostliny. Bez pokojových rostlin není domácnost útulná a pořádně zabydlená, bez pokojových rostlin je vzduch v domácnosti plný škodlivin a nečistot. V případě, že chcete investovat do pokojových rostlin, investujte do jedné z moderních pokojových rostlin, které vám bude kdekdo závidět. 

Dříve se zdobily okenní parapety hlavně fialkami nebo orchidejemi. Ovšem pravdou je, že takové rostliny už dávno nepatří k moderním a trendy pokojovkám. Dnes jsou stylové zcela jiné pokojové rostliny, víte, jaké?

Pokud se o svět bydlení a trendy v tomto světě nezajímáte, prozradíme vám několik moderních pokojových rostlin, které vám opravdu bude kdekdo závidět. 

Zamioculcas

O pokojové rostlině zvané zamioculcas jste určitě slyšeli. Je to rostlina známá svou výškou a také dužinatatými, lesklými listy, na které se často usazuje prach, proto je třeba ji kropit. Je to rostlina, kterou může pěstovat opravdu každý. Vydrží totiž doslova všechno. Jejími požadavky je občasná zálivka, polostín a občasné kropení. Hlavně ji nedávejte na přímé sluneční světlo, to tato rostlina zrovna v lásce nemá. 

Kapradiny

Obecně platí, že velice trendy jsou stálezelené pokojové rostliny. K nim se řadí i kapradiny, což jsou nenáročné pokojovky, které však milují vysokou vlhkost. Je třeba je vydatně zalévat a často kropit, ale za to vám budou spokojeně růst i v těch nejtemnějších koutech vašeho domu. Nezapomínejte na to, že kapradin je mnoho druhů, pro jaký druh se rozhodnete vy? 

Palmy

Palmy jsou nestárnoucí a nadmíru elegantní. V současné době palmy vyplňují rohy místností, ovšem to není to nejlepší místo, kde by se jim nadmíru dařilo. Stín nemají zrovna v lásce, radši mají slunné stanoviště, případně polostín. 

Autor: Vlastimil Vachta
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT