Sinéad O’Connor: přichází s odhalujícím tajemstvím, co celá léta skrývala?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Sinéad O’Connor a její song o lásce Nothing Compares 2 U, nemusíme zřejmě dlouze představovat. Umí dokonce i rozplakat. Tato píseň ji vtlačila do centra pozornosti, ale O’Connor tvrdí, že nenáviděla slávu, kterou jí píseň přinesla. Bojovala s komercializací své hudby.

Protest – nepřevzala cenu Grammy

Film „Nothing Compares 2 U“ jí přinesl cenu Grammy za nejlepší alternativní výkon, ale na protest proti materialismu v hudebním průmyslu se odmítla zúčastnit udílení cen.

Nyní ovšem přichází s novinkou – Thanks for memories, kde se otevírá a přiznává světu o svém traumatizujícím dětstvím a zotavením se.

Problematické vztahy se týkaly hlavně matky, která ji týrala. Tato holohlavá irská zpěvačka byla doposud tajemná, ale ve své monografii odkrývá, co celou dobu nebylo zveřejněné. 

Její život byl velmi těžký

Poté, co se její rodiče rozvedli, když byla ještě dítě, žila O’Connor od 13 let se svým otcem. Její matka zemřela, když jí bylo 18 let. 

Bohužel jí také lékaři diagnostikovali bipolární poruchu a její postraumatické události z ní učinily hraniční poruchu osobnosti, které souvisely i s jejími sebevražednými výhrůžkami.

Její zdraví však nebylo ohroženo jen psychicky, podstoupila také radikální hysterektomii kvůli endometrióze. 

I přes veškerá utrpení je bojovnice

Svých duševních poruch ovšem nelituje a své videoklipy nepovažuje za ostudné. I když prošla řadou nepříjemných terapií, stále věří, že je potřeba se soustředit na uklidňující věci, které přinášejí mír, na rozdíl od toho, co nás činí nestabilními. 

Uzavřela své dětství, odpustila matce a to jí pomohlo nejvíce

Dnes má tato 55letá zpěvačka čtyři děti ze čtyř předchozích vztahů: Jake – 33 let, Roisin – 25 let, Shane – 17 let a Yeshua – 14 let. Plánuje vydat nové skladby a vyrazit na turné. Prozatím však nachází radost v každodenních věcech.

Zdroj: people.com

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu