Seznamte se s tancujícími nosiči rakví, kteří se stali online senzací

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Tančící nosiči rakví v Ghaně berou svou práci vážně. Když někdo chce veselý a roztančený pohřeb, oni jim ho dopřejí. Jde o naprostou senzaci. Video roztančeného pohřbu zaplavilo internet. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. Video v článku.

Nacvičená choreografie

Tanec na pohřbu má svá pravidla, provází ho pečlivě nacvičená a sladěná choreografie, pohyby jsou prováděny tak, jak si je přejí pozůstalí. Tanec má důstojně doplnit pohřeb a poslední cestu zesnulého. V rozhovoru pro BBC vedoucí souboru řekl, že všechny jejich pohyby jsou přísně řízené požadavky jejich klientů.

„Pokud k nám klient přijde, zeptáme se ho – chcete to slavnostně nebo trochu víc odvázaně? Říkají nám, co chtějí, a my to podle toho děláme,“ řekl.

Muži nosí rakev ve velkém stylu, tančí do rytmu hudby, která na pohřbu zrovna hraje, a oblékají si do toho jednotné uniformy.

Stylově na věčnost

Elizabeth Annanová si je na pohřeb své matky objednala a uvedla, že to byla její volba, protože oni přinášejí na pohřeb život, a svou maminku tak mohla poslat na věčnost velmi stylově.

Podle vedoucího skupiny dal jeho soubor práci mnoha lidem, a navíc si postupem času získali velkou popularitu. V Africe jsou pohřby velmi důležité a provází je obřady, které velmi striktně dodržují pravidla a drží se kulturních hodnot.

Zatímco někteří dlouhé týdny truchlí nad svými zemřelými, jiní využívají i toto období k oslavě a organizují večírky, kde se všichni pozůstalí společně baví, tančí, jedí a samozřejmě pijí.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT