Seznamte se s Callichimaerou Perplexou, nejpodivnějším krabem všech dob

Přidat na Seznam.cz

Moře skrývá mnohé zajímavosti. Mezi nimi se také nachází krabi, kteří se řadí k velice krásným živočichům, z nichž se bohužel připravují také nejrůznější pokrmy. V současné době existuje mnoho druhů krabů, ovšem jenom jeden druh se označoval za toho nejpodivnějšího kraba na světě. Tím nejpodivnějším krabem na světě byl krab zvaný Callichimaera Perplexa, s nímž se dnes už bohužel nesetkáme, žil totiž před skoro sto miliony let. Můžeme se však podívat na to, jak vypadal. Vědci to vědí.

Nabízí se otázka, jak to vědí vědci, když nejpodivnější krab všech dob žil před tolika miliony let. Pravdou je, že bylo nalezeno mnoho, mnoho zkamenělin, které byly v dobrém stavu, což dalo vědcům jasnou představu o tom, jak krab vypadal.


Callichimaera Perplexa jako první plovoucí členovec

To, že byl Callichimaera Perplexa tím nejpodivnějším krabem všech dob, to už víme. Ale co nevíme, je to, že se jednalo o jednoho z prvních plovoucích členovců, kteří se na planetě Zemi objevili. Byl nástupcem takzvaným kyjonožců, kteří vyhynuly před více jak dvěma stovkami milionů let.

Jak vypadal nejpodivnější krab všech dob?

Nabízí se také otázka, jak tento nejpodivnější krab všech dob vypadal. Podle zkamenělin lze říct, že jeho nohy sloužily jako pádla, díky nimž se snadno pohyboval ve vodě. Byl velice malý, měl pouze několik centimetrů, žil v mělkých pobřežních vodách. Podle všeho lovil jenom v noci, a to stvoření, která byla zpravidla menší než on sám. Jeho oči byly velké bez víček, klepeta byla zakřivená, kusadla velice připomínala jeho nohy. Měl dokonce ocas, a to obnažený, jeho tělo bylo podlouhlé.

Callichimaera Perplexa byl opravdu tím nejpodivnějším krabem všech dob. Mnozí odborníci ho přirovnávají k ptakopysku mezi kraby, protože se právě tomuto zvířeti velice podobal.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.