Setkání se slony v Botswaně. Zážitek, na který se nezapomíná

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Když jsme se společně s kamarádem rozhodli vyjet si na výlet do Botswany, věděli jsme, že si chceme přivézt hlavně, co nejvíce zážitků. Přiblížit se zdejší přírodě a volně žijícím zvířatům byl náš cíl, za kterým jsme si celou dobu šli.

Botswanu jsme navštívili zejména s přáním přiblížit se co nejvíce slonům v jejich přirozeném prostředí. Když se nám to povedlo, byli jsme uchvácení, ale v jednu chvíli i k smrti vyděšení.

Stádo slonů na dosah

Přímo v Botswaně jsme si najali průvodce, vypadal velmi sympaticky, ale také na něm šlo na první pohled vidět, že už něco zažil, a že když na to přijde, umí být i drsný, stejně tak jako zdejší příroda. Vyjížděli jsme v džípu s otevřenou střechou, to nám umožňovalo vidět všechny ty krásy ještě zřetelněji a připadalo nám, že máme všechno přímo na dosah ruky. Když jsme se ale zamysleli, uvědomili jsme si, že to možná vždycky nemusí být až taková výhoda.

Projížděli jsme krajinou, když jsme z ničeho nic uslyšeli velmi hlasitý trumpetový zvuk. Sloni byli blízko. A najednou se přímo před námi po cestě začalo valit stádo slonů. Celé stádo si tu před námi jen tak běželo. Oněměli jsme tou nádherou.

Varovné troubení

Jedna samice se však zastavila a začala troubit ještě hlasitěji, podle výrazu průvodce jsme pochopili, že je to matka, která varuje svá slůňata před naší přítomností. To nás vyděsilo. Rozběhla se, a my začali džípem ujíždět, jak jen to šlo. Sloni jsou nepředvídatelní, zvláště pak, když brání své potomky nebo stádo.

Naštěstí zvíře nemělo v plánu utíkat za námi po celou dobu, jakmile jsme začali mizet v prachu, bylo po všem. Na tento zážitek však určitě už nikdy nezapomeneme.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu