Sběratelka čokolády z Británie. Nad jejími poklady by se vám sbíhaly sliny.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Třiačtyřicetiletá Britka Ali Smithová má doma skutečně originální a vzácné kousky čokolád, čokoládových tyčinek, bonbónů a jiných dobrot snad ze všech koutů světa. Už dvacet let sbírá všechno možné, hlavně, že je to dobré.

Jak to všechno začalo

Třiačtyřicetiletá maminka s Anglického Sheffieldu sbírá už dvacet let jen samé dobroty. V šuplíku pod její postelí se najde skutečně všechno od čokolád, čokoládových tyčinek, bonbónů, oříšků, sušenek až po bramborové chipsy nejrůznějších podivných příchutí. Kromě sladkostí ale sbírá také všechno ze speciálních edicí a tak v její sbírce nechybí například i speciální plechovka fazolí nebo zelený kečup. Se svou sbírkou začala na konci devadesátých let minulého století, když dostala jako dárek krabičku se speciálními druhy čokoládek.

Na své sbírce rozhodně nešetří

Aby mohla svou sbírku pravidelně rozšiřovat o co nejlepší kousky, musí Ali Smithová občas sáhnout také hluboko do kapsy, aby si pořídila to, co chce. V její sbírce je například i tyčinka Marathon, která je předchůdkyní dnešní známé cukrovinky z roku 1982. Smithová ji koupila před dvaceti lety za asi 25 liber, což je 740 korun. Čokoládové sběratelce to ale jistě stojí za to.

Větší výběr než v cukrárně

Ani v cukrárně byste se neměli tak dobře jako u Ali Smithové. Vlastní už asi 250 jedinečných, speciálních nebo limitovaných edicí sladkých výrobků těch nejrůznějších druhů. Říkáte si, jak to sama sběratelka vydrží, některé kousky nesníst? Ona sama se považuje za velkou milovnici sladkého a tak to řeší velmi chytře. Většinu kousků do své sbírky si pořizuje hned dvakrát. Přece by nemohla dovolit, aby ji její chuť na sladké pokazila tak vydařenou a vzácnou sbírku.

Taky jste dostali chuť?

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
zavřít reklamu