Případ záhadně zmizelé ženy vyřešil mladý chlapec

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Sedmdesátiletá Janet Farrisová z Kanady zmizela v roce 1992 cestou na svatbu. Policie si dlouhé roky s případem nevěděla rady a zmizení ženy se jim nepodařilo nikdy objasnit. Až záhadu jejího zmizení objasnil teprve třináctiletý chlapec Max Werenka, který auto pohřešované ženy našel při potápění.

Od případu uplynulo 27 let

Dlouhých 27 let si policisté s případem Janet Farrisové nevěděli rady, žena totiž zmizela bez jediné stopy. Naposledy ji viděli, když odjížděla autem na svatbu, ovšem tady stopa skončila. Případ nakonec pomohla vyřešit jedna obrovská náhoda. Třináctiletý chlapec Max Werenka se potápěl v jezeře Griffin Lake, když narazil na vrak automobilu.

Policie byla v šoku

Chlapec se svěřil rodičům se svým nálezem a ti obratem kontaktovali policii. Policisté v loďce se snažili vůz najít, ale kvůli špatné viditelnosti neměli štěstí. Malý Max tak skočil do vody s voděodolnou kamerou a vrak policii natočil na video, aby přítomným policistům dokázal, že má skutečně pravdu. Policie na základě toho zařídila vyzvednutí auta z pětimetrové hloubky. Překvapením pak bylo, když společně s vrakem auta vyzvedli na hladinu i tělo ztracené Janet Farrisové.

Rodina má konečně jasno

Rodina pohřešované ženy tak konečně dostala odpověď na otázku, co se tehdy vlastně stalo. Auto ženy nebylo poničené od nárazu, takže policie předpokládá, že se žena snažila například vyhnout zvířeti na vozovce a vjela nešťastnou náhodou do jezera. Janetin 62letý syn George Farris pro CBC News řekl: „Nejhorší na tom bylo, že jsme nevěděli, co se stalo. Tak nějak jsme si mysleli, že třeba usnula za volantem. V této smutné situaci je to asi nejlepší ze všech možností“.

Po tak dlouhé době se rodina ženy konečně dočkala své odpovědi na otázku, jen díky zvídavému mladému chlapci.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

#kvíz 1 / 1 | Jak dlouho byla Janet Farris pohřešovaná?

Jak dlouho byla Janet Farris pohřešovaná?

ZAVŘÍT