Příběh Evy Braunové. Čekala dlouho, aby se nakonec stala manželkou Vůdce jen na jediný den. On ji ale neustále přehlížel

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Eva Anna Paula Braunová, později také Hitlerová se proslavila tím, že byla dlouholetou milenkou nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Je známo, že ona jej bezmezně milovala a podporovala, zatímco on ji přehlížel, jejich vztah dlouho a přísně tajil, pro něj byla Eva vlastně jen jakousi náplastí. Byla jen bezvýznamnou figurkou v Hitlerově životě, přesto si ho nakonec vzala, aby společně mohli na druhý den spáchat sebevraždu. Jaký byl její příběh?

Snášela všechno, jen aby mohla být v jeho blízkosti

Adolf Hitler byl známý tím, že ženy do politiky vůbec nezval a jejich názor na tyto věci nebral v úvahu. Nacistický vůdce jednou řekl: „Vysoce inteligentní muž by si měl vzít primitivní a hloupou ženu. Představte si, že jako vrchol všeho bych měl manželku, která by se mi míchala do pracovních záležitostí. Ve volném čase chci mít klid.“ Tato slova pronesl před svými přáteli, ale poblíž nich stála i samotná Eva Braunová. I když by se jako žena měla urazit, ona si z toho nic nebrala. Byla již zvyklá a nevadilo jí to. Hlavně, že mohla být poblíž svého milovaného.

Ona se totiž do Hitlera skutečně zamilovala a celou tu dobu byla po jeho boku jen z čisté lásky. Když jej potkala poprvé, bylo jí pouhých sedmnáct let a pracovala jako asistentka a modelka v jednom ateliéru. Bylo to v roce 1929 a Hitlerovy bylo již čtyřicet let.

Jeho největší láskou ani zdaleka nebyla ona

V době jejich seznámení ale udržoval Hitler velmi podivný citový vztah ke své neteři Geli. Podle historiků to byla právě Geli, ke které Hitler vzhlížel a ona bývá považována za jeho největší lásku života. Byl jí doslova posedlý, hlídal ji a žárlil na ni. Ona ale jeho neutuchající touhu, ovládání a kontrolování nezvládala a spáchala sebevraždu. To Hitlera velmi zasáhlo. Se samotnou Evou Braunovou se pak začal více scházet až začátkem roku 1931, poté co se Geli zastřelila Hitlerovou zbraní. Vůdce byl její smrtí naprosto zdrcený, její pokoj v Obersalzbergu nařídil zachovat v takovém stavu, ve kterém byl, když v něm naposledy Geli byla. Eva Braunová to věděla, avšak ani tohle ji neupozornilo na to, že začínat si vztah s Hitlerem nebude zrovna nejlepší nápad.

Hitler si po celý čas po boku Evy Braunové dopřával přítomnost i mnohých milenek. Nejznámější z nich je bezpochyby Renate Mullerová. Ta spáchala také sebevraždu, když skočila z okna. Bylo to v roce 1937.

Nikoho asi nepřekvapí, že po boku Hitlera se o sebevraždu dvakrát pokusila i samotná Eva. Jelikož se jí Vůdce nevěnoval, ona tak chtěla přitáhnout jeho pozornost. Poprvé se střelila do hrudníku, avšak minula srdce a přežila. Podruhé se pokusila předávkovat léky, i tentokrát se jí ale vzít si život nepodařilo. Čeho však dosáhla, byl slib od jejího milovaného, že se jí začne mnohem více věnovat. Byl to však jen slib.

Oficiálně vlastně partnerkou nebyla

Na veřejnosti se Hitler k Evě nikdy nehlásil a jejich vztah držel přísně pod pokličkou. Evu navíc ani v domě Hitlera nikdo neměl rád a ona si tak přirozeně připadala velmi osamělá. Volný čas trávila tak, že si prohlížela fotografie svého milovaného Vůdce, četla si knihy nebo chodila do kina. Do politiky mluvit nesměla a ani vlastně nechtěla, neměla na nic názor a nebyla ani členkou strany. Na nic co se za druhé světové války odehrávalo, neměla vliv a neovlivňovala ani samotného strůjce války.

Musela být tak trošku blázen, protože ona žila skutečně jen tím jediným, láskou k Hitlerovi. Proto byla také velmi žárlivá a podle všeho žárlila i na fenku Bondi, kterou měl Vůdce velmi v oblibě. Její velký sen se jí ale nakonec splnil. Hitlera si skutečně vzala, a když o čtyřicet hodin poté spáchala se svým mužem sebevraždu, už byla oficiálně Hitlerová. V bunkru ji ale také nikdo neměl rád a zdravotní sestra, která byla na místo sebevraždy přivolaná, později vypověděla, že všichni přítomní mnohem více truchlili po fence Bondi, které byla kapsle s kyanidem podaná také.

Možná mohl být její osud mnohem veselejší, kdyby nebyla svou láskou tak posedlá.

Autor: Karel Mareš
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu