Příběh Cher a nejosamělejšího slona na světě

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Cher citovala sílu sociálních médií při inspirování svého poslání zachránit „nejosamělejšího slona na světě“. Zpěvačka v čele celosvětové kampaně osvobodila čtyřtunového asijského slona Kaavana.

Ten strávil téměř 20 let života v řetězech v pákistánské zoo. Byl v podstatě odsouzen žít ve stísněné a zchátralé boudě pod žárem islámábádského slunce.

Jeho životní podmínky znamenaly, že se u něj vyvinuly závažné zdravotní problémy, včetně obezity, i přesto, že jinak vykazoval známky podvýživy. Kaavanův jediný partner zemřel v roce 2012 na zanedbávání, což vedlo aktivisty k tomu, aby ho označili za „nejosamělejšího slona na světě“.

Kolem slona zavládlo plno láskyplných emocí

„Stačilo se podívat na twitterové obrázky, které byly skutečně hrozivé, tudíž zapojení se do záchrany bylo nezbytné“. Oznámila 74 letá zpěvačka Cher, která k tomu nahrála i píseň „Walls“, aby zvýšila povědomí o kampani. V květnu 2020 se podařilo a pákistánský soud nařídil osvobození Kaavana.

Slon nyní žije v Kambodži

V listopadu odcestovala hvězda hitu „Strong Enough“ do Pákistánu, aby zajistila Kaavanovo propuštění a jeho přesun do přírodní rezervace v Kambodži.

Tento neobyčejný příběh obletěl svět a zachycen je i v dokumentu Cher & The Loneliest Elephant. Premiéra se konala ve Velké Británii 22. dubna ve 20:00 na Smithsonian Channel. Cher však tohle gesto neudělala poprvé ani naposled a není jen proslulá svými tanečními hity. Její soucit a boj za dobré podmínky zvířat jsou úctyhodné.

Výborný nápad: založení kampaně za práva zvířat

V roce 2017 spolu s partnery Markem Cownem, Ginou Nelthorpe Cowneovou a Jennifer Ruizovou založili skupinu Free The Wild – kampaň za práva zvířat, která se zaměřuje na osvobozování zvířat chovaných v zajetí nebo jejich přemísťování do vhodnějších domovů.

Zdroj: independent.co.uk

Autor: Renata Horáková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu