Pojďte udělat něco bláznivého – bude vás to bavit!

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

V životě jsou chvíle, kdy rozjímáme nad vším, co jsme v životě dokázali, co jsme udělali nebo neudělali. Možná i vás v těchto chvílích napadá, že jste vždycky chtěli zkusit se odvázat, zatancovat si na stole nebo se vykoupat v městské kašně. I když si říkáte, že na podobné vylomeniny jste už staří – nikdy není pozdě.

Tetování i cestování

Líbí se vám tetování, ale říkáte si, že po čtyřicítce už byste byli jen všem pro smích? Ani zdaleka ne. Nikdy není pozdě, ani na tetování. Klidně zajděte do tetovacího salónu a nechte si přes celá záda vytetovat cokoliv, co se vám líbí. Napadlo vás někdy, že by bylo fajn sednout do auta a odjet někam hodně daleko?

Pokud máte už děti velké, tak to přece není žádný problém. Jediné, co musíme, je sebrat odvahu a udělat to. Život, který promarníte na jednom místě, vám už nikdy nikdo nevrátí. Svět není jen pro mladé – svět je otevřený pro všechny – pro všechny odvážné. Možná, že se ze své cesty za týden vrátíte a možná taky najdete místo, kde zůstanete navždy. Pokud to, ale nezkusíte, nikdy to nezjistíte.

Abyste si nemuseli říct, že vám život protekl mezi prsty

Nejhorší, co může být, je na sklonku života zjistit, že jste v životě neudělali nic z toho, co jste si plánovali, o čem jste snili. Každý by si měl plnit své sny a vymlouvat se donekonečna na rodinu, práci nebo finance je nesmysl. Všechno totiž jde, když se chce.

Dřete v práci od nevidím do nevidím, jen abyste uživili svou rodinu, a pro sebe jste přitom nikdy nic neudělali? Tak to je chyba. Sny si sice nemáme plnit na úkor druhých, ale pokud těm nic nechybí, na sebe byste zapomínat neměli. Tak běžte a skočte třeba padákem, změňte radikálně svůj vzhled nebo si pořiďte kolo a objeďte na něm kus světa.

Buddha a jeho moudro

Buddha řekl: „Každé ráno se narodíme znovu. A nejvíc záleží na tom, co uděláme dnes“. A měl zatraceně velkou pravdu. Někdy je dobré si podobné moudra přečíst a inspirovat se jimi. Pokud jste duchovně založení, možná vás vždycky lákalo vidět Zeď Nářků v Jeruzalémě nebo vyrazit do Ášrámu v Indii. Kupte si letenku, nasedněte na letadlo a vydejte se na cestu, o které jste vždy jen snili.

Trápí vás nedostatek financí na uskutečnění delší cesty? Sedněte do vlaku a jeďte kamkoliv vás zaveze, třeba na konečnou, i když nevíte, kde to bude. Na místě vás stoprocentně bude čekat něco neznámého. Není vždy nutné jezdit do zahraničí, jistě i u nás se najdou místa, na kterých jste ještě nebyli. Vždycky jste se chtěli vzdělávat, ale nebyl čas? Teď už ho máte! Zapište se do kurzu a dožeňte, co se dá.

Klidně se můžete ráno vzbudit a udělat první věc, která vás napadne. Impulzivní nápady bývají přece ty nejlepší.

Autor: Martin Liška
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT