8 Vlků rudohnědých vypuštěných do volné přírody naznačuje naději kriticky ohroženým druhům. Jediná divoká populace rudých vlků na světě právě získala dalších osm členů.
Čtyři dospělí rudí vlci a čtyři mláďata se narodila v zajetí
Byla propuštěna do útočiště pro divokou zvěř ve východní Severní Karolíně, což vyvolalo povzbuzení, že tento jedinečný druh, bude možné zachránit z pokraje vyhynutí, v pořadí již po druhé.
Vlci rudohnědí jsou kriticky ohroženým druhem, který se nenachází nikde jinde na světě než v Severní Karolíně. Zahrnují dvě útočiště pro divokou zvěř a směsici federálních, státních a soukromých zemí. Celková divoká populace se nyní odhaduje na přibližně 20 až 25 zvířat.
Velký krok správným směrem
Propuštění osmi červených vlků bylo nařízeno soudním příkazem. Není tak podstatné, jak k tomu přesně došlo, ale je zřejmé, že se věci daly konečně do pohybu.
I když bylo původně v plánu zahájit proces navrácení do přírody s většími počty těchto vlků, buďme rádi i za tento počin.
Na cíli se úzce podílí i zavedení složitého implementačního plánu, který není nutné rozvádět. Dosažením kýžených výsledků by mohlo dojít k záchraně. Domnívá se o tom i regionální ředitel ekologických služeb John Tirpak.
Ze zoo do volné přírody
Čtyři mláďata „rudých“ vlků, která se narodila v zoo v Akronu, byla na začátku května umístěna do doupěte samice v útočišti divoké zvěře Pocosin Lakes na poloostrově Albemarle-Pamlico ve východní části Severní Karolíny.
Náročné, ale tolik potřebné
Tato strategie, známá jako chování vlků, byla pro tento druh mimořádně úspěšná. Ač je tato práce složitá, mláďata musí být přemístěna dříve, než dovrší dvou týdnů. Zatímco jsou jejich oči stále zavřené, zachránci se snaží mláďatům poskytnout vůni jejich matky, aby usnadnily přijetí jejich nastávající adoptivní matky.
V tomto případě byla mláďata letecky převezena do Severní Karolíny z Akronu ve státě Ohio, což vyžadovalo koordinaci a týmovou spolupráci nejen mezi zoo chovateli, ale také vládními a dalšími zaměstnanci, včetně dobrovolného pilota.
Zdroj: nationalgeographic.com