Pět zajímavostí o čase, kterého máme věčně nedostatek

V dnešním rychlém světě si lidé neustále stěžují, že nemají času nazbyt. Pravdou však je, že s ním velice plýtvají a neumí si ho zorganizovat. Neustále se za něčím honí, čas jim plyne mezi prsty. Mnozí lidé jsou časem jako takovým velice fascinováni. Stejně tak jsou fascinováni jeho historií. Seznamme se s několika zajímavostmi o čase, kterého máme věčně nedostatek. Zjistěte něco, co jste doposud nevěděli, a rozšiřte si své obzory. Pokud jste časem doposud fascinováni nebyli, nyní jistě budete.


Pět zajímavostí o čase

  1. Věděli jste, že existuje země s největším počtem časových pásem? Jaká země to je? Není to ani Rusko, ani kupodivu Spojené státy americké, ale je to Francie, která má časových pásem díky zámořským územím rovnou dvanáct. Spojené státy americké jich mají dohromady devět, další dvě časová pásma jsou na neobydlených územích.
  2. Věděli jste, že na severním a jižním póle nelze aplikovat časová pásma kvůli jejich poloze? Je na vás, jaké časové pásmo si zvolíte. Zde si můžete vybrat, jaká písma vám vyhovují.
  3. Věděli jste, že na severním a jižním póle nepotřebujete kalendář? Prakticky lze konstatovat, že rok na severním a jižním póle se sestavuje z jednoho jediného dne. Vždyť půl roku zde trvá den a půl roku je zde tma.
  4. Věděli jste, že současný nultý poledník a historický nultý poledník jsou každý někde jinde a stanoveny jiným způsobem? Pokud hovoříme o poledníku, hovoříme o souřadnici, která se táhne od severního k jižnímu pólu.
  5. Věděli jste, že se slunce objeví přesně v poledne, tedy ve dvanáct hodin, nad greenwichským poledníkem jen čtyřikrát do roka? Je to způsobené náklonem zemské osy a odchylkami zemské oběžné dráhy kolem Slunce. K této situaci dochází opravdu jen čtyřikrát do roka, a to v dubnu, v červnu, v září a v prosinci.

Čas je stále se zkoumající věc a velice fascinující záležitost, o tom není pochyb.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 38 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 38 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 38 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 27 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 12 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 38 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 24 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 35 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.