Okouzlující Francouzský styl. Čeho se Francouzi drží a proč vypadají vždy skvěle?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Francouzky jsou jedny z nejstylovějších žen v celé Evropě. Vděčí za to hlavně dobré náladě a vkusu, který prostě mají v sobě. Oni ale všichni Francouzi vypadají dobře, jak jen to dělají? Bez čeho se neobejdou a jak je možné, že vypadají vždy tak úchvatně?

Saténové prádlo a perly nesmí chybět

Když mají Francouzky z něčeho radost, nebo se chtějí odměnit za něco, kupují si pro potěšení saténové prádlo a punčochy. Bez nich se totiž neobejdou. Co nesmí chybět v žádné šperkovnici místních jsou rozhodně perly. A je úplně jedno, jestli jsou pravé nebo je koupily někde na rohu za pár euro. Perly se prostě nosí pořád, a i když jde jen o levnou imitaci, umějí je místní dámy nosit s hrdostí a grácií. V oblékání preferují jednoduché a klasické barvy. Černá, tmavě modrá nebo červená barva a samozřejmě proužkované vzory jsou součástí skoro každého jejich outfitu.

Anketa: Líbí se vám francouzský styl oblékání?
Celkem hlasů: 190

Nikam se nehoní a umějí si užívat

Mají rádi pohodlí, takže kousavé a nepříjemné materiály zásadně nenosí. Prim hraje hedvábí, len nebo kašmír. Také nosí hodně šátky a šály, kterých mají doma desítky. Ve Francii se šátky nosí všude. Jako ozdoba kolem zápěstí, ve vlasech místo čelenky, v pase zase místo pásku, klasicky kolem krku a také ozdobně uvázané na kabelce. Francouzsky se minimálně líčí a sází na přírodní vzhled a mohou si to dovolit. Nestojí každé ráno hodinu před zrcadlem, aby vypadaly k světu. Stačí jim kvalitní pleťový krém, jemný make-up a balzám na rty. Jejich ranní rituál neprobíhá v koupelně, ale v kavárně, kde raději stráví svůj čas, než odejdou do práce. Nikam se nehoní a zbytečně se nestresují. No ani nám by to občas neuškodilo.

Hlavně vonět

Sbírku parfémů má každý ve Francii velmi slušnou. Bez parfémů by to u nich prostě nešlo. Také z jejich dílny vycházejí ty nejlepší parfémy na světě už odnepaměti. Ona vlastně celá Francie krásně voní. Když jdete po hlavním městě Paříži, můžete cítit opojnou vůni procházejících lidí, směsici parfémů, luxusních vonných olejů, květin, čerstvého vzduchu a vonících sladkostí z cukráren, které tu jsou na každém rohu. Vůně navozují dobrou náladu a uvolňují tělo i mysl. Možná i proto jsou Francouzi tak sympatičtí, inspirující a okouzlující.

Proměňte se v jinou bytost, zkuste to jako Francouzi.

 

Autor: Katka Procházková
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT