Používání kosmetiky sahá svými historickým prameny až do starověkého Egypta a Říma. Jenže metody, které dnes používáme k dosažení „dokonalého vzhledu“, se jistě vyvinuly. Dnes je téměř rarita, že by se někdo myl klasickým mýdlem, všichni si koupí sprchový gel. Ani přírodní parfémy nebo nanášení poprašku na líce již není tak úplně top. Někdo se zkrátka k tomu, aby měl mladistvý vzhled nezastaví před ničím…Jaké techniky to jsou?
Hadí masáž
Hadí masáž léčí od běžných bolestí až po ty složitější. Jsou to zejména svaly, které v této proceduře hrají hlavní roli. Lázně v severním Izraeli Ada Baraka mají tu čest vám tuto techniku představit v plné parádě.
Lidé jsou tak ochotní za ni zaplatit až 70 $. Co je účelem? Malí mléční hadi pokožku krásně masírují, ti větší už pak poskytují hlubší tlak na zmírnění bolestivých svalů. Tam se přikládají královští hadi.
Kryoterapie
Terapie chladem se datuje již stovky let. Evropané již dlouho používají „studené sauny“ k omlazení těla a snížení chronické bolesti. První lázně v Severní Americe, které nabízejí „kryoterapii“ se otevřely v roce 2010 v Britské Kolumbii v Kanadě. Za 45 $ se klienti mohou zúčastnit ledové smršti 3minutové léčby, ve které se pod pečlivým dohledem vystaví teplotní komoře o teplotě až – 110 ° C (–166 ° F).
Rybí pedikúra
Když pemza nestačí, někteří lidé využijí ryby. Dokonale jim změkčí paty. „Rybí pedikúra“ je populární v Evropě a Asii a pohybuje se mezi 40 a 100 $. Tato praxe se pomalu rozšířila i do amerických salonů.
Klienti si namočí nohy do bazénu s více, než 100 rybami garra rufa (z čeledi Cypriniformes), které okusují odumřelou pokožku. Garra rufa nesouvisí s piraňou. Postup se nedoporučuje těm, kteří mají lechtivé nohy.
Šnečí terapie
Hlemýždí sliz je sám o sobě nechutnou představou, ale je již dlouho uznáván pro své zdravotní vlastnosti. Salon v Japonsku posunul přírodní ošetření na zcela novou úroveň.
Za zhruba 100 $ umožňuje klientům setkat se s měkkýši tváří v tvář, a to doslova. Šneci se dají na tvář, kde klouzají a zanechávají po sobě slizkou stopu plnou antioxidantů a bílkovin.
Slavičí exkrementy
Mnoho špičkových salonů implementuje exkrementy slavíků jako součást ošetření obličeje, které stojí kolem 225 $. Po ošetření ultrafialovými paprsky za účelem usmrcení bakterií se trus slavíků rozemele na prášek a smíchá s vodou. Vznikne tak speciální pasta, která údajně brání vzniku skvrn a rovnoměrnému tónu pleti.
Nejdražší terapií, která vůbec existuje, je drahokamová lázeňská léčba. Vzácné oleje s obsahem drahokamů jsou součástí 90minutových masáží v lázních v New Yorku.
Klienti si mohou vybrat mezi diamantovou, smaragdovou, rubínovou nebo safírovou úpravou za 295 $ během jednoho dne v týdnu nebo 395 $ za víkend.
Zdroj: britannica.com