Nejzajímavější fakta o zvířatech… 15 zajímavostí o obyvatelích zvířecí říše, u kterých se možná i zasmějete

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Zvířata jsou roztomilá, hravá, některá naopak vzteklá a odpudivá. Ale jedno mají všichni zástupci zvířecí říše společného. Každý z nich, stejně jako my lidé mají své zvyklosti a tajemství. Naštěstí jsou tu vědci, kteří vypátrali zajímavá fakta o zvířatech, která vás jistě překvapí.

Pavouk

V průměru 50 000 pavouků vychází na 4 000 m čtverečních trávy. Děsivá představa, že? Naštěstí ale pavouci neumějí létat. Pro lidi s arachnofóbií je to alespoň taková malá útěcha.

Pštros

Pštrosi umějí běžet rychleji než koně. Samci pštrosů pak umějí ze svých krků dostat zvuk velice podobný tomu, když řve lev. A pštrosí oko je větší než jeho mozek. Přesto hloupí nejsou.

Šváb

Švád dokáže přežít, i když mu uříznete hlavu. I několik týdnů poté, co je šváb bez hlavy, žije. Pokud se ho doma budete chtít zbavit, ujistěte se, že je rozmačkaný celý.

Prase

Takové prase si vážně umí užívat. Jeden orgasmus u prasat trvá až 30 minut. No co dodat. Kdo z nás by si to občas nepřál, že?

Pásovec

Samice pásovce, když čeká mladé, si může být jistá, že se jí narodí přesně čtyři mláďata a navíc budou všechny stejného pohlaví.

Slon

Sloni jako jediní savci na světě neumějí skákat. Ono se při jejich velikosti ani není čemu divit. Jinak jsou to ale tvorové velmi inteligentní. Třeba člověka dokážou vycítit až na 5 kilometrů daleko.

Makak

I zvířata mají smysl pro humor a občas se nudí. Zvláště pak opice jsou velmi vynalézavé. Taková japonská opice makak si pro legraci dělá sněhové koule.

Kozy

I když my jim nerozumíme, ve své kozí řeči mají i kozy svůj typický akcent podle toho v jaké oblasti žijí.

Tučňák

Když si tučňák vybere svou družku, se kterou se chce spárovat, dá jí kamínek. Něco jako, když my dáváme prstýnky jako žádost o ruku. To je roztomilé, co myslíte? Zamilovaní tučňáci jsou zkrátka gentlemani.

Papuchálek

Papuchálkové si budují své domovy na srázu. V jejich obydlí, ale nesmí chybět jeden pokoj, který slouží výhradně jako toaleta. To jsou, ale chytré zvířata. Přece si nebudou nadělávat do ložnice nebo obýváku.

Vydra

Pokud byste viděli spát vydry, asi byste se zarazili, jak jsou roztomilé, že se při spánku drží za ruce. To dělají proto, aby je během odpočinku neodnesl proud.

Mořský koník

Mořský koník má jednoho jediného partnera na celý život. Jako pojistku mají to, že když někam plavou drží se za ocasy, aby si neuplavali.

Veverka

Taková veverka má obrovské sociální cítění. Jakmile najde veverka opuštěné veverčí mládě, okamžitě se ho ujme a má ho jako vlastního.

Želva

Taková želva se nemusí obávat toho, že by nemohla dýchat. Želvy totiž mohou dýchat i svým zadkem. No ono se to vlastně může docela hodit.

Medúza Turritopsis

Člověk by rád našel způsob jak se stát nesmrtelným. Tahle medúza je jediný živočich na světě, který je skutečně nesmrtelný. Tak trošku závidíme.

Zvířata jsou zkrátka skutečně úchvatné. Škoda, že neumí mluvit.

 

 

Autor: Michaela Richterová
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
ZAVŘÍT