Nejtajemnější místa v Česku – nebudete se bát?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
hřbitov bláznů (zdroj foto: pinterest.com)

Léto vybízí k nejrůznějším výletům a procházkám po našich památkách a krásných lesích. Některá místa jsou ale jiná než ty ostatní. Vážou se k nim tajemné příběhy, ze kterých běhá mráz po zádech. Troufnete si a navštívíte je?


Nevšední zážitky si odnesete z hradu Houska

Hrad ležící 20 kilometrů od Mladé Boleslavi prý ukrývá bránu do samotného pekla. V noci jsou tady prý slyšet tajemné zvuky, které jsou podobné krokům. Navíc fotografie pořízené v hradních prostorách jsou často rozmazané, i když foťák fotí jinak normálně.

Další zajímavostí také je, že stěny zdejší kaple jsou vždy vlhké a to i v parném létu. Přitom stěny ostatních místností jsou naopak vždy suché. Podle pověstí leží pod kaplí kostry nelidských bytostí. Tady se nebudete cítit moc příjemně, i když na tajemno nevěříte – zajeďte se přesvědčit, ale v okolí hradu raději nenocujte – nikdy nevíte, co je pravda a co jen pověry.

Procházka na Hřbitov bláznů

V Praze Bohnicích leží polorozpadlý hřbitov, který byl založen na začátku 20. století a fungoval jen necelých 60 let. 4000 zde pohřbených mrtvých těl byli především blázni z místního blázince, ale také vrazi, sebevrazi, děti a vojáci z první světové války. Své místo posledního odpočinku zde našli ale i nepohodlní, i když zcela příčetní lidé – dědicové, bohatí příbuzní nebo nemanželské děti, kteří se ostatním nehodili a skončili tak neprávem v místní léčebně, ze které už nebylo cesty zpět. O tomto místě se tak říká, že je místem té nejhorší energie na našem území vůbec.

Noční můra na hradu Kašperk

Hrad Kašperk, ležící na Šumavě je nejvyšším položeným královským sídlem v Česku. Leží ve výšce 886 m. n. m a obklopují ho husté lesy, ponurá a tmavá atmosféra je tu tak i přes den, ale to není to nejhorší, co vás zde čeká. Kašperk patří k nejstrašidelnějším památkám u nás a není to jen tou ponurou atmosférou. Podle pověsti se zde prochází stará pohanská bohyně – noční můra jménem Swiza. Ta se objevuje oděna do vlčí kůže a s jeleními parohy na hlavě. Swiza si potrpí na obdiv a ten, kdo ji potká a neprojeví jí patřičnou úctu, na místě hned zkamení. Budete to riskovat?

Už jen z těch pověstí běhá mráz po zádech. Až se objevíte přímo na místě, určitě vás to nenechá chladné, uvidíte.

Autor: Vlastimil Vachta
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat