Nejtajemnější místa v Česku – nebudete se bát?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
hřbitov bláznů (zdroj foto: pinterest.com)

Léto vybízí k nejrůznějším výletům a procházkám po našich památkách a krásných lesích. Některá místa jsou ale jiná než ty ostatní. Vážou se k nim tajemné příběhy, ze kterých běhá mráz po zádech. Troufnete si a navštívíte je?


Nevšední zážitky si odnesete z hradu Houska

Hrad ležící 20 kilometrů od Mladé Boleslavi prý ukrývá bránu do samotného pekla. V noci jsou tady prý slyšet tajemné zvuky, které jsou podobné krokům. Navíc fotografie pořízené v hradních prostorách jsou často rozmazané, i když foťák fotí jinak normálně.

Další zajímavostí také je, že stěny zdejší kaple jsou vždy vlhké a to i v parném létu. Přitom stěny ostatních místností jsou naopak vždy suché. Podle pověstí leží pod kaplí kostry nelidských bytostí. Tady se nebudete cítit moc příjemně, i když na tajemno nevěříte – zajeďte se přesvědčit, ale v okolí hradu raději nenocujte – nikdy nevíte, co je pravda a co jen pověry.

Procházka na Hřbitov bláznů

V Praze Bohnicích leží polorozpadlý hřbitov, který byl založen na začátku 20. století a fungoval jen necelých 60 let. 4000 zde pohřbených mrtvých těl byli především blázni z místního blázince, ale také vrazi, sebevrazi, děti a vojáci z první světové války. Své místo posledního odpočinku zde našli ale i nepohodlní, i když zcela příčetní lidé – dědicové, bohatí příbuzní nebo nemanželské děti, kteří se ostatním nehodili a skončili tak neprávem v místní léčebně, ze které už nebylo cesty zpět. O tomto místě se tak říká, že je místem té nejhorší energie na našem území vůbec.

Noční můra na hradu Kašperk

Hrad Kašperk, ležící na Šumavě je nejvyšším položeným královským sídlem v Česku. Leží ve výšce 886 m. n. m a obklopují ho husté lesy, ponurá a tmavá atmosféra je tu tak i přes den, ale to není to nejhorší, co vás zde čeká. Kašperk patří k nejstrašidelnějším památkám u nás a není to jen tou ponurou atmosférou. Podle pověsti se zde prochází stará pohanská bohyně – noční můra jménem Swiza. Ta se objevuje oděna do vlčí kůže a s jeleními parohy na hlavě. Swiza si potrpí na obdiv a ten, kdo ji potká a neprojeví jí patřičnou úctu, na místě hned zkamení. Budete to riskovat?

Už jen z těch pověstí běhá mráz po zádech. Až se objevíte přímo na místě, určitě vás to nenechá chladné, uvidíte.

Autor: Vlastimil V.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín StoryMag.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.